Rentgen regionalnej gospodarki z zaskakującymi danymi

Rentgen regionalnej gospodarki z zaskakującymi danymi

Taehun Hnatyuk to kryptonim produkcji herbaty w Argentynie: jest księdzem, który według opowieści Przybył w 1923 r. z Ukrainy, aby odwiedzić część swojej rodziny, która zdecydowała się osiedlić w Argentyniew miejscowości Tres Capones, w najbardziej wysuniętej na południe części prowincji sprawunki.

A to, co przyniósł w prezencie, stało się tym, czym stał się po 100 latach Gospodarka regionalna o najwyższym profilu eksportowym w kraju: nasiona Camellia sinensisJest to naukowa nazwa rośliny, z której liście i pąki są pozyskiwane do sporządzania herbaty.

Z tych nasion powstały pierwsze plantacje w Misiones, o czym świadczy legenda Niektóre z nich nadal rosną na polach wybrzeża Argentyny.

W każdym razie jest to uprawa, która ma już 100 lat w Argentynie i wykazuje wiele zaskakujących liczb: na przykład Zajmuje prawie 30 000 hektarówKtóry 92% swojej produkcji trafia na eksport a? Generuje ponad 78 mln USD rocznie z eksportuco stanowi jeden na pięć dolarów, które Misja wchodzi w handel zagraniczny.

Z północy herbata, merpa mate i przemysł leśny również dodają krajowi dolary

Poprawa genetyczna

W ramach wycieczki po różnych sektorach produkcyjnych organizowanej przez Misions Argentyński Instytut Techniki Rolniczej (INTA) i Argentyńska Służba Dziennikarzy Rolniczych (CAPA)I pole informacyjne Mógł zapoznać się ze szczegółami tej regionalnej gospodarki, która również zajmuje kilka hektarów w północno-wschodniej części Misiones.

Pierwszym kamieniem milowym na drodze, jeśli chodzi o herbatę, był Stacja Doświadczalna Cerro Azul w Misiones INTAJako jedyna w kraju zajmuje się m.in. genetycznym ulepszaniem herbaty.

Jak wyjaśnia Sandra Molina, badaczka prowadząca badania w tym zakresie, pierwsze prace rozpoczęto w 1958 r., W celu poprawy plonów, wybierając rośliny, które zapewniają najlepsze warunki.

W ciągu 65 lat, które upłynęły INTA udało się odnieść sukces 24 elitarne odmiany herbat, dzięki takim cechom jak wysoka wydajność i bardzo dobre zachowanie w szkółceDoskonały rozwój pola, równomierne rozmieszczenie roślin, wysoka jakość kielicha oraz wysoka tolerancja na zimno i suszę.

Sandra Molina, ekspert INTA Misiones w zakresie genetycznego ulepszania rośliny herbaty.

Liczba wydaje się niewielka, ale nie, jeśli się o tym pamięta Camellia sinensis Jest to roślina wieloletnia, co oznacza, że ​​nie obumiera przed zbiorami ani po kwitnieniu lub kwitnieniu Praca selekcji i krzyżowania genetycznego w celu uzyskania lepszych odmian jest dłuższa niż w uprawie ekstensywnej.

W ciągu ostatnich 10 lat praca INTA zintensyfikowała się i wzmocniła, dzięki czemu udało się dodać więcej Nowe odmiany przekraczają 30 000 kilogramów zielonych odrośli z hektara, co oznacza pięciokrotność średniego plonu krajowegooprócz zgodności z produkcją leśną, jest również bardzo typowy dla Misiones.

Mity i fakty o herbacie

Rozmowa z Moliną pozwoliła nam zdemaskować niektóre twierdzenia, które mają tendencję do uogólniania: np. Różne rodzaje herbaty — takie jak czarna, zielona lub czerwona — pochodzą z różnych roślin.

Wszystkie pochodzą z Camellia sinensistylko co się zmienia proces produkcji; Zasadniczo, czym są utlenianie i fermentacjaMolina wyjaśnił.

Podkreślił też, że boldo, lipa czy rumianek to nie herbaty, ale napary z liści roślin o tej nazwie. W rzeczywistości prawda jest taka, że ​​cokolwiek nie pochodzi Camellia sinensisNie powinno się tego nazywać herbatą.

To kolejny zaskakujący aspekt argentyńskiej produkcji herbaty Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie zbiory są niemal całkowicie zautomatyzowane; Oznacza to, że jest mniej hektarów zbieranych ręcznie.

„Dzięki planom socjalnym zarabiają więcej niż my na hektar”: hasło „Dollar Té”

„Teraz Kenia wprowadza maszyny, a także Ekwador, który jest produkowany w Argentynie”, podkreślił badacz INTA.

Wśród innych korzyści jest możliwość mechanicznego zbioru Gęstość roślin wzrosła z około 6000 na hektar do 10 000. ponadto w większości krajów produkujących, ponieważ zbiory są ręczne, wysiewa się je w jednym rzędzie; Będąc teraz w Argentynie Jest sadzony do trzech rzędów.

W rolniczym życiu herbaty mijają trzy lata od momentu zasadzenia do pierwszego przycięcia; Czwartego pędy zaczynają być ścinane, a od 10 lat rozpoczyna się ich najlepszy cykl produkcyjny, Jeśli roślina jest dobrze pielęgnowana za pomocą nawozów, może trwać długo. „Ich najdłuższa długość życia jest nieznana” – powiedział Molina.

Jakość rzemiosła

Konkretnie w mieście Leandro NAdriana Yanez kieruje przedsiębiorstwem produkującym herbatę o cechach rzemieślniczych, w którym podkreśla, Istnieją plantacje do 70 lat.

Herbata Akashy To nazwa tego projektu zajmuje niektórych 25 hektarów, z czego 22 hektary są wykorzystywane do produkcji herbat dla smakoszya pozostała część wraz z kolejnymi 15 hektarami położonymi na innym obszarze jest przekazywana jako zielone liście dużym przemysłom tego sektora.

„Urodziliśmy się z pomysłem Postaw wysokiej jakości herbatę na stole Argentyńczyków. Dobrą rzeczą, podkreślił Yanez, jest to, że jest to rosnący rynek.

Główna różnica między herbatą wytwarzaną rzemieślniczo a przemysłową polega na zbiorach: między październikiem a majem, który jest typowym okresem zbiorów, w pierwszym przypadku Co 15 lub 20 dni odcina się małe pędy na końcach roślin; lub do siedmiu dni, jeśli ulewne deszcze przyspieszają wzrost; chwila W modelach przemysłowych termin ten rozciąga się od 30 do 45 dniponieważ zbierane są większe pąki, które w wielu przypadkach zawierają również twarde liście i młode patyki.

Innymi słowy, w okresie od sześciu do siedmiu miesięcy, Z plantacji herbaty przeznaczonej do produkcji rzemieślniczej zbiera się co najmniej 10 razy, a z plantacji do celów przemysłowych około cztery razy..

Adriana Yanez, przedsiębiorca w Akasha Tea

W przypadku Akashy zbiór odbywa się prawie mechanicznie, z wyjątkiem dedykowanych pąków „Biała” herbata (inne sprzedawane przez Yanez to czerwona, czarna i oolong).

Kolejna różnica polega na tym Więdnięcie w produkcji rzemieślniczej odbywa się naturalnie i trwa około 18 godzin, przy temperaturze suszenia 100°C; chwila Branża zajmuje tylko trzy godzinyz suszeniem w temperaturze 130°C.

Inna duża różnica polega na tym Robię 5000 kilogramów herbaty na kampanię, a branża produkuje 50 000 kilogramów dziennie— żartował Yanez.

z naciskiem przemysłowym

Około 50 kilometrów na północ od Misiones, w Campo Fiera, Pakiety klimatyczne jest firmą prowadzoną przez trzech braci i stanowi przykład nie tylko rolniczo-przemysłowej orientacji herbaty, ale także Argentyński potencjał biznesowy.

Przykład: W 2018 roku przetwarzali 300 000 kilogramów liści herbaty rocznie, a w tym roku planują osiągnąć 4 miliony; To 13 razy więcej.

Jonathan Climmock, jeden z trzech partnerów firmy, stwierdził, że tak Cztery linie produkcyjne, które w 100% eksportują do 12 krajóww tym między innymi Stany Zjednoczone, Rosja, Polska, Nowa Zelandia, Czechy i Peru.

Jonathan Climmock, jeden z trzech braci prowadzących rodzinną fabrykę herbat ziołowych.

Produkcja papierów, które przetwarzają – niektóre 100 000 kilogramów dziennie– pochodzi z 250 hektarów są właścicielami, ponad 1500 hektarów dzierżawią, ale sami nimi zarządzają, a kolejne 700 hektarów kupują od zewnętrznych producentówale musi spełniać normy wymagane przez firmę.

Parzenie herbaty jest prawie całkowicie zautomatyzowane: Od wejścia w zielony liść, aż wysycha, więdnie, miele i w końcu zamienia się w różne mieszankiZgodnie z wymaganiami rynków kupującego.

Zbliżają się targi herbaty

Tak było podczas zwiedzania zakładów herbacianych Podsekretarz w Ministerstwie Rozwoju i Produkcji Roślinnej w Ministerstwie Rolnictwa i Produkcji w MisionesLuciana Embrugno i L Yerba Mate i dyrektor generalny Tea Helmut Commerz.

Urzędnicy wyjaśnili, że jednym z problemów, na które cierpi herbata, jest tzw Niskie zużycie wewnętrzne: zaledwie 160 gramów na osobę rocznie i ma bardzo silny związek z problemami zdrowotnymi.

Dlatego, aby zachęcić do większego popytu i kojarzenia Herbata jako kolejny napój – tak jak jest spożywana w innych częściach świata – Jedną z inicjatyw było utworzenie działu herbaty z 13 zakładami w herbacianej dzielnicy Misiones.

Ale Imbrogno zapowiedział również zakończenie Expo Té, które odbędzie się w dniach 25-27 majaPierwsze dwa dni w Posadas Convention Center i ostatni dzień ze zwiedzaniem. W międzyczasie odbędzie się również międzynarodowa podróż biznesowa.

Wszystko to z góry Międzynarodowy Dzień Herbaty obchodzony jest co roku 31 maja.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *