„Rentowność musi być ściśle powiązana ze zrównoważonym rozwojem”

„Rentowność musi być ściśle powiązana ze zrównoważonym rozwojem”

Równik Była to jedna z pierwszych firm, które w pełni poświęciły się odnawialnym źródłom energii w Hiszpanii. Swoją przygodę rozpoczął w 1988 roku i trwa do dziś 422 megawaty (50% w eksploatacji i 50% w budowie) dystrybuowane między Hiszpanią a innymi krajami, głównie z Ameryki Łacińskiej.Do. Ta firma, która produkuje energię Energia wodna, wiatrowa i fotowoltaiczna Jest notowana na giełdzie od 2021 roku i przeżywa jeden z najlepszych momentów. Dowodem na to jest to, że w ubiegłym roku jej obroty osiągnęły 73 miliony, co stanowi wzrost o 83% w porównaniu z rokiem poprzednim i potroiły zyski do ponad 20 milionów. Częścią sukcesu jest ich gorliwe dążenie do zrównoważonego rozwoju. Ponieważ wyprodukował pierwszy kW w Środkowa Arnoia, Ourense, (patrz zdjęcie) – Firma, która ma już w swoim DNA środowisko jako firma odnawialna, zawsze chciała pójść o krok dalej. „Aby być zrównoważonym, firma musi najpierw przynosić zyski. Z tego powodu naszym celem jest wzrost wraz z rentownością. Ale ta rentowność musi być ściśle związana ze zrównoważonym rozwojem” — mówi Luis de Valdivia, prezes i założyciel Equinor. Wymaga to dodatkowego wysiłku z ekonomicznego punktu widzenia: „Poświęcamy część opłacalności ekonomicznej, aby osiągnąć idealną integrację środowiskową i społeczną. To też jest opłacalność” – dodaje.

Luis de Valdivia, prezes i założyciel Ecoener.

Przed rozpoczęciem każdego projektu – po prostu wejdź Hiszpania posiada 6 elektrowni wodnych, 15 farm wiatrowych i 14 instalacji fotowoltaicznych.Ecoener bada stronę indywidualnie, od początku dbając o prywatność i chroniąc środowisko. Ta kompleksowa kontrola jest możliwa dzięki temu, że nie jest zależna od osób trzecich. Sama firma odpowiada za lokalizację, realizację i rozwój projektu oraz jego realizację i eksploatację. Planowanie to obejmuje zakopywanie elementów elektrycznych lub integrowanie ich z budynkami, aby nie zmieniać krajobrazu lub izolowanie dźwięku elektrowni, aby nie wpływać na dźwięk natury.

Przykładem są elektrownie hydrauliczne Orense. Te w Arnoia są tak zintegrowane z naturą, że „nie czujesz industrialnej inwazji na krajobraz, ponieważ instalacje elektryczne znajdują się wewnątrz budynku”. Jak również rury transportowe, które poruszają się pod ziemią wewnątrz góry, co ogranicza wycinanie drzew i nie powoduje efektu wizualnego. Ponadto obiekt jest otwarty dla turystów, którzy wykorzystują go jako miejsce odpoczynku, a drewno wytwarzane przez lokalnych producentów i ryby mają miejsce do montażu.

Galicji i Wysp Kanaryjskich

Działalność Ecoener dzieli się na hydraulikę (30%), fotowoltaikę (20%), a pozostałe 50% to wiatr. Pracuje w Hiszpanii Galicja Posiada 6 elektrowni wodnych i farm wiatrowych; i w Wyspy Kanaryjskie, z 112 MW między wiatrem a fotowoltaiką; Reszta jest poza Hiszpanią. Ma projekty w 11 innych krajach, m.in Polska, Grecja czy Serbiaale przede wszystkim działa w Ameryce Łacińskiej, a konkretnie w Honduras, Gwatemala, Kolumbia i Dominikana. Prognozuje się, że w najbliższych latach amerykański biznes będzie odpowiadał za ponad połowę tej działalności. „Lubimy rynki, które zapewniają długoterminową perspektywę handlową ze stabilnością i bezpieczeństwem, a warunki regulacyjne, w których dokonywane są inwestycje, nie podlegają ciągłym modyfikacjom”. w nadchodzących miesiącach Otworzy dwie elektrownie fotowoltaiczne na Dominikanie o mocy 100 megawatów.

Firma, której kapitał w 71% należy do założyciela, sformalizowała swoje pierwsze trwałe finansowanie w październiku ubiegłego roku na kwotę 85,5 mln. „Celem jest uruchomienie 600 megawatów na początku 2024 r. i kolejne 200 megawatów w budowie do tego czasu”. Jak osiągnąć trwałą rentowność? „W każdy projekt inwestujemy około 10% budżetu w politykę środowiskową i społeczną. To nasz standard, znacznie powyżej średniej.”

2000 metrów Bariery Roślinnej na Wyspach Kanaryjskich

W październiku zeszłego roku Ecoener zainaugurował na Gran Canarii największy już kompleks wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych na Wyspach Kanaryjskich, z 8 farmami wiatrowymi i 12 elektrowniami fotowoltaicznymi, na który przeznaczył 125 milionów euro. Obiekty, które będą miały łączną moc 100 megawatów, wyróżniają się także dużym komponentem środowiskowym. Firma posadziła 1600 rodzimych drzew i krzewów wzdłuż 2000 metrów obwodu, tworząc barierę wegetacyjną, która zajmuje około 13 300 metrów kwadratowych. Drzewa zaaranżowane w formie ogródków warzywnych pomogą odbudować glebę, która charakteryzuje się suchością, brakiem materii organicznej i dużym zasoleniem. System nawadniania wykorzystuje wodę odzyskaną z pobliskiej oczyszczalni. Ponadto niektóre parki są wyposażone w systemy ochrony zapewniające ochronę ekosystemów i ptactwa.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *