Republika Południowej Afryki, aby skrócić codzienne godziny przerw w dostawie prądu

Republika Południowej Afryki, aby skrócić codzienne godziny przerw w dostawie prądu

Powiedział, że w ramach realizacji Krajowego Planu Działań na rzecz Energii (EAP) w miarę dodawania do sieci dodatkowych megawatów niektóre jednostki wytwórcze z problemami zostaną wyłączone z eksploatacji, aby zapewnić większą niezawodność całego systemu w przyszłości.

To da nam szansę, że kiedy złożymy obietnicę wdrożenia ściemniania w fazie X, krajowy koncern energetyczny Eskom nie będzie musiał później dokonywać nagłych zmian.

Chyba był taki dzień, że trzykrotnie zmienialiśmy harmonogram wyłączeń w ciągu około sześciu godzin – wspomina minister.

Dodał, że podważa to wiarygodność naszych wysiłków, ale także zdolność planowania przemysłu i gospodarstw domowych.

Dodał, że podejmowane przez nas działania skupiają się m.in. na ograniczeniu współczynnika nieplanowanej utraty mocy (UCLF), definiowanego jako stosunek mocy niedostępnej do całkowitej mocy zainstalowanej netto wszystkich jednostek w danym okresie.

Z drugiej strony zaznaczył, że obecnie poziomy odciążeń (lokalna nazwa przerw w dostawie prądu) nie spadają zgodnie z planami i życzeniami, które nie przekroczą trzeciego etapu (trzy tysiące megawatów dziennej redukcji w podłączeniu do krajowej sieci elektroenergetycznej).

Ramokgopa ujawnił ponadto, że zwraca się uwagę na opóźnienie w odbudowie elektrowni jądrowej Koeberg, jedynej tego typu w Afryce Południowej.

Dodał, że zgodnie z planem elektrownia powinna zostać zamknięta w lipcu 2024 r., ale jej koncesja została przedłużona, aby pomóc złagodzić trwające przerwy w dostawie prądu w kraju.

nmr/mv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *