Republika Południowej Afryki wyklucza domyślny format nadchodzącego szczytu BRICS

Republika Południowej Afryki wyklucza domyślny format nadchodzącego szczytu BRICS

PRETORIA, 9 lipca (Prensa Latina) Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa potwierdził dzisiaj, że planowany na sierpień szczyt BRICS w Johannesburgu odbędzie się osobiście.

Zorganizujemy fizyczny szczyt BRICS, „nie będzie on wirtualny”. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do zorganizowania spotkania, podczas którego będziemy mogli spojrzeć sobie w oczy” – powiedział prezydent Republiki Południowej Afryki.

Dodał, że przygotowania do spotkania na szczycie szefów krajów BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) trwają, a my jesteśmy w trakcie finalizowania rozmów dotyczących odpowiedniego formatu.

W swoim komentarzu prezydent nie wspomniał o spodziewanej obecności przywódcy Rosji Władimira Putina, który dysponuje nakazem aresztowania wydanym przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK), który Moskwa określiła jako fałszywy, bezpodstawny i motywowany politycznie.

Republika Południowej Afryki, jako sygnatariusz Statutu Rzymskiego, jest zobowiązana do przestrzegania mandatów Międzynarodowego Trybunału Karnego.

W związku z tym rząd Republiki Południowej Afryki ogłosił pod koniec kwietnia, że ​​rozważa wprowadzenie poprawki legislacyjnej, która zmieniałaby Statut Rzymski, a konkretnie przepisy art. z krajów trzecich. • W przypadku braku skierowania od Rady Bezpieczeństwa ONZ.

W tym celu i zgodnie z tym, co zostało powiedziane, Republika Południowej Afryki weźmie za przykład sposób, w jaki Zjednoczone Królestwo dostosowało Statut w celu włączenia postanowień artykułu 98.

Kolejny 15. szczyt BRICS odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia w Sandton Convention Center w Johannesburgu.

wiersz / mw

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *