Republikanie Block Investigation Commission – Telemundo Miami (51)

Republikanie Block Investigation Commission - Telemundo Miami (51)

WASZYNGTON, DC – Senaccy Republikanie w piątek zablokowali głosy potrzebne do powołania niezależnej komisji do zbadania ataku na Kapitol z 6 stycznia.

Senat głosował 54 do 35 za rozpoczęciem debaty w sprawie powołania komisji, ale aby nadać ustawie większość 60 głosów.

Izba Reprezentantów zatwierdziła ten środek 20 maja 252 głosami za 175 przeciw. W sumie 35 republikańskich przedstawicieli głosowało za „tak”, sprzymierzonych ze wszystkimi demokratami.

Argument republikanów opozycji

Niektórzy republikańscy prawodawcy wezwali do „szerszego śledztwa”, obejmującego „gwałtowne” protesty ruchu Black Lives Matter.

To był właśnie jeden z argumentów przywódcy konserwatystów w Izbie Reprezentantów, Kevina McCarthy’ego, sprzeciwiający się utworzeniu tej wyspecjalizowanej komisji, podobnej do tej utworzonej w celu zbadania ataków z 11 września 2001 roku.

Szczegóły komisji, którą chcieli stworzyć Demokraci

Zgodnie z ustaleniami członkowie tego organu nie mogą być pracownikami rządowymi i muszą mieć „rozległe doświadczenie w obszarach takich jak egzekwowanie prawa, prawa obywatelskie, wolności obywatelskie, prywatność, wywiad i bezpieczeństwo cybernetyczne”.

Komisja mogłaby również zmusić potencjalnych świadków do składania zeznań, chociaż aby to zrobić, konieczne jest wcześniejsze porozumienie między jej przewodniczącym i wiceprzewodniczącym lub większość głosów jej członków.

Jego misją było napisanie raportu z ustaleń i zaleceń do końca tego roku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *