Republikanin Yongkin zdobywa głosy w Wirginii, oszałamia Demokratów

Republikanin Yongkin zdobywa głosy w Wirginii, oszałamia Demokratów

Glenn Yongkin wygrał wybory na gubernatora Wirginii na początku środy, napędzane sporami o kulturę o szkoły i wyścigiem o zjednoczenie najzagorzalszych zwolenników byłego prezydenta Donalda Trumpa z wystarczającą liczbą wyborców z przedmieść, by zostać pierwszym Republikaninem, który objął wybrany urząd rządowy od 12 lat.

„Razem zmienimy kurs tej Wspólnoty”, powiedział Yonhkin swoim zwolennikom, którzy świętowali w sali balowej hotelu w Chantilly, 25 mil na zachód od Waszyngtonu. Kiedy zapadła decyzja o głosowaniu, około 00:45, w pokoju zabrzmiał „Thunderstruck” AC/DC.

Yongkin obiecał natychmiastową poprawę stanowych szkół. „Nie ma czasu do stracenia. Nasze dzieci nie mogą czekać. Podkreślił, że pracujemy w czasach prawdziwych ludzi, a nie rządowych”.

Zamknij głos na gubernatora New Jersey

Oprócz pokonania Demokratów z Wirginii, gubernator New Jersey Phil Murphy zaangażował byłego członka Zgromadzenia Stanowego Jacka Ciatarelli, aby został pierwszym demokratycznym gubernatorem, który został tam ponownie wybrany od ponad czterech dekad.

Wybory były pierwszym poważnym sprawdzianem opinii wyborców od czasu objęcia urzędu przez Bidena, a ich wyniki stanowiły ponurą przestrogę dla poparcia dla prezydenta.

Yongkin, początkujący polityk i były dyrektor funduszy prywatnych, był w stanie wykorzystać widoczną apatię oddolnych wyborców Demokratów po latach wyborów, które uznano za konieczne do wygrania. Udało mu się opisać McAuliffe, byłego gubernatora stanu i bliskiego przyjaciela Billa i Hillary Clintonów, jako członka uprzywilejowanej klasy polityków. Skorzystał też z gafy przeciwnika pod koniec kampanii, który podczas debaty zasugerował, że rodzice nie odgrywają zbyt wielkiej roli w projektowaniu programów nauczania.

Eric Adams zostaje burmistrzem Nowego Jorku

Tymczasem głosy burmistrzów w miastach takich jak Nowy Jork, Boston, St. Louis, Detroit i Seattle obiecały zmienić przywództwo w wielu największych miastach kraju.

Demokratyczny kandydat na burmistrza Nowego Jorku Eric Adams reaguje po głosowaniu w wyborach na burmistrza Nowego Jorku w Brooklynie, Nowy Jork, USA, 2 listopada 2021 r. REUTERS / Andrew Kelly

Gdzie indziej, były kapitan Demokratycznej Policji Eric Adams wygrał wyścig na burmistrza Nowego Jorku, a wyborcy z Bostonu wybrali radną Michelle Wu, pierwszego urodzonego w Azji burmistrza miasta. Cincinnati wybrało swojego pierwszego burmistrza w Ameryce Azji, Aftaba Borivala.

Wyborcy w Minneapolis odrzucili inicjatywę wzywającą do reformy policji w ich mieście, w której biały policjant zabił George’a Floyda w 2020 roku, wywołując największą falę protestów antyrasistowskich od pokoleń.

[Con información de AP]

Połącz się z Voice of America! Subskrybuj nasz kanał youtube i aktywuj powiadomienia lub śledź nas w sieciach społecznościowych: Portal społecznościowy FacebookI Świergot NS Instagram.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *