Rezerwy Wenezueli znalezione w Wenezueli: Wygląda na złoto, podobnie jak polityka

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

przez Nestora Marine

Korespondent Prinsa Latina w Wielkiej Brytanii

Ostateczna rozprawa zakończyła się 18 lipca w Izbie Handlowej Sądu Najwyższego w Londynie, gdzie sędzia Sarah Cockrell obiecała podjąć decyzję „jak najszybciej”, ale wszystko wskazywało na to, że orzeczenie będzie znane dopiero w październiku.

Walka prawna o 31 ton szlachetnego metalu, zdeponowanego przez Bank Centralny Wenezueli (BCV) w skarbcach Banku Anglii, rozpoczęła się w 2020 roku.

W tym samym roku Rada Dyrektorów BCV powołana przez prezydenta konstytucji Nicolasa Maduro zwróciła się do Brytyjskiej Korporacji Bankowej o udostępnienie rezerw złota, szacowanych na dwa miliardy dolarów, w celu zakupu zapasów w celu zwalczania epidemii wirusa Corona. Covid-19 w kraju Ameryki Południowej.

Bank Anglii odpowiedział jednak, że ma podobny wniosek od menedżerów BCV mianowanych przez ogłoszonego prezydenta Wenezueli Juana Guaido, więc brytyjski wymiar sprawiedliwości będzie odpowiedzialny za ustalenie, komu zostanie dostarczony kruszec.

W pierwszej instancji londyński Sąd Gospodarczy orzekł, że lider opozycji ma prawo do dysponowania rezerwami, ponieważ ówczesny minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt uznał go za tymczasowego prezydenta w lutym 2019 r. Sąd Apelacyjny uchylił to orzeczenie, twierdząc, że uznanie Guaido jako prezydenta był „de jure” (z prawej) Maduro nie wykluczył uznania przez Wielką Brytanię „rzeczywistego” (w rzeczywistości) prezydenta kraju Ameryki Południowej, biorąc pod uwagę, że Londyn i Caracas nigdy nie zerwały więzi i nie utrzymały ambasadorów.

W grudniu ubiegłego roku brytyjski Sąd Najwyższy orzekł, że uznanie wenezuelskiego przeciwnika za prezydenta Wenezueli jest „jasne i jednoznaczne”, ale londyńskie sądy handlowe muszą zdecydować, czy wziąć pod uwagę orzeczenie Sądu Najwyższego Wenezueli. że w 2019 roku odwołał nominacje Guaido do Rady Ad Hoc.

Zgodnie z orzeczeniem najwyższego organu sądowego Wenezueli, dyrektywa powołana przez Maduro jest jedyną mającą jurysdykcję w zakresie zarządzania rezerwami międzynarodowymi kraju.

sprawiedliwość lub polityka

Pytanie brzmi, czy brytyjski wymiar sprawiedliwości ma prawo oceniać prawidłowość orzeczeń Sądu Najwyższego innego suwerennego państwa, Sarosha Ziwala, Senior Partnera w londyńskiej kancelarii Zaiwalla & Co. , który reprezentuje rząd, wyjaśnił Prensa Latina. Konstytucja Wenezueli w postępowaniu sądowym.

Według prawnika sprawa od początku koncentrowała się wokół punktu, w którym spotykają się prawo i polityka, a decyzja brytyjskiego sądownictwa może mieć wpływ na wiarygodność Wielkiej Brytanii jako strażnika suwerennych aktywów innego kraju.

Podczas ostatniej rozprawy w Sądzie Gospodarczym prawnicy wyznaczeni przez Guaido powołali się na tzw. Ustawę Doktryny Państwowej, mając na celu pozycjonowanie lidera opozycji jako jedynego instrumentu państwa wenezuelskiego.

W tym celu starali się przekonać sędziego Cockrella, że ​​Sąd Najwyższy kraju Ameryki Południowej nie jest niezawisły ani bezstronny, ponieważ, według adwokata Andrew Fultona, odpowiada wyłącznie interesom konstytucyjnego rządu Wenezueli.

W swojej ostatniej obronie w imieniu zarządu BCV prawnik Richard Lesack przypomniał brytyjskiemu sędziemu, że londyński sąd powinien orzekać o uznaniu orzeczeń sądów zagranicznych, a nie sędzia Maduro.

W tym względzie Zaiwalla podkreślił, że stanowisko jego klienta jest takie, że zarząd BCV z siedzibą w Caracas jest jedynym ważnym organem do zarządzania aktywami zdeponowanymi za granicą na rzecz Wenezuelczyków.

Zaznaczył, że fakt ten, uznawany przez najwyższe władze sądownicze w Wenezueli, powinien być uznawany przez sądy angielskie, które nie powinny oceniać orzeczeń innego sądu zagranicznego.

Prawnik wątpił też w to, że przedstawiciele Guaido próbowali powołać się na brytyjską doktrynę „jednego głosu”, zgodnie z którą rząd i władza wykonawcza muszą utrzymywać wspólne stanowisko w kwestiach międzynarodowych.

Jak na ironię, teraz argumentują, że sądy wenezuelskie są wykorzystywane do realizacji ambicji politycznych prezydenta Maduro, a jednocześnie chcą powołać się na doktrynę jednego głosu, aby osiągnąć ambicje pana Guaido, Stanów Zjednoczonych i Stanów Zjednoczonych. Królestwo, potwierdzone.

Według Zyuli, w hipotetycznej sprawie, w której brytyjski wymiar sprawiedliwości orzeka na korzyść rady ad hoc na podstawie oświadczenia rządu Wielkiej Brytanii, istnieje nie tylko ryzyko przekazania rezerw złota osobom, które do niej nie należą. Ale pozostawi decyzje podjęte wraz z nimi poza nadzorem sądów Wenezueli i Anglii.

Oddanie rządowi zbyt dużej władzy, bez żadnego nadzoru sądowego, pozwoliłoby mu jednostronnie zmienić własność aktywów o wartości miliardów dolarów, jeśli kraj wybierze przywódcę, którego władze nie lubią, powiedział prawnik.

Arp/nm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.