Reżyser kanaryjski Elio Quiroga poprowadzi seminarium

Reżyser kanaryjski Elio Quiroga poprowadzi seminarium

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury Audiowizualnej Gran Canaria CSW w dniach 17-21 października

Kanaryjski filmowiec Elio Quiroga zaprezentuje w dniach 17-21 października w siedzibie CSW Gran Canaria-Centrum Kultury Audiowizualnej Ministerstwa Kultury Rady Gran Canarii sympozjum pt. „Pisanie i reżyseria filmów, telewizji i gier wideo” . Quiroga, który oprócz bycia twórcą filmów w różnych gatunkach, fabularnych, animowanych i dokumentalnych, jest także pisarzem, powieściopisarzem i eseistą, zamierza na tym seminarium przedstawić panoramiczne spojrzenie na scenopisarstwo i prace reżyserskie w różnych mediach i gatunkach, takich jak film , telewizja, gry wideo (i multimedia), obejmujące Działa również w innych formatach, takich jak filmy dokumentalne i animacje.

Powyższe seminarium odbędzie się w godzinach popołudniowych (16:30 do 20:30), a liczba miejsc ograniczona jest do piętnastu osób. Elio Quiroga dodaje do swojego doświadczenia jako filmowca doskonałą bazę technologiczną i imponującą zdolność poruszania się w różnych twórczych aspektach. Jego różnorodne prace zyskały międzynarodowe uznanie.

Quiroga zaprezentuje na tym seminarium różne treści, od struktur narracyjnych opowiadań i scenariuszy po prace związane z branżą gier wideo, przechodząc przez etapy i procesy twórcze tworzone w różnych formatach, które zostaną uwzględnione w programie seminarium. reżyser uważa, że ​​w dzisiejszych czasach „ludzie, którzy pracują w branży audiowizualnej na rygorystycznych i obszernych szkoleniach, które pozwalają im poruszać się w najróżniejszych gatunkach i branżach”.

Kanaryjski pisarz, reżyser i scenarzysta Elio Quiroga zadebiutował w 1996 roku surrealistycznym filmem „Zdjęcia”, który zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz i wyróżnienie od Specjalnego Jury na festiwalu w Sitges i który zrobił wrażenie na innych filmowcach, takich jak Quentin. Tarantino.

Goya został nominowany do nagrody dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego w 2004 roku za „El ltimo Minutero”, który wszedł również do oficjalnej sekcji konkursowej festiwalu w Karlowych Warach, festiwalu, który po latach wybrał również swój kolejny krótkometrażowy film dokumentalny: „Uwe” w drugim konkursie. artykuł na temat malarza Uwe Grummana.

Quiroga później napisał i wyreżyserował inne filmy fabularne: „La Hora Fría” (2007), film science fiction i zombie z Silke, oraz „No-Do” (2009), horror z nawiedzonymi domami z Anną Torrent. W sumie pochodzi z 40 regionów, w tym z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Rosji, Brazylii, Tajwanu, Indonezji, RPA, Ameryki Łacińskiej, Grecji, Rosji, Norwegii, Szwecji itd. . Brał udział w oficjalnych sekcjach festiwali, takich jak Sitges, Fantasporto, Bruksela, Amsterdam, Austin, Bevan (Korea Południowa), Los Angeles Fritfest, Edinburgh Dead Don, Toronto After Dark, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Girard Damme itp.

„No-Do” przez kilka tygodni pozostawał na czwartym miejscu w pierwszej dziesiątce w Meksyku, z 7 000 000 pesos dla grupy, piątym w pierwszej dziesiątce w Polsce i był drugim najlepiej sprzedającym się tytułem przez tygodnie grupy Fangoria Frightfest na Sieć USA, Blockbuster, a także Netflix, iTunes i Amazon.

Jego czwarty film fabularny, dokument „Tajemnica króla kina” (2014), otrzymał wyróżnienie jury w oficjalnej sekcji konkursowej Gijon Film Festival. W 2019 roku w kinach miał premierę jego piąty film fabularny, Strategia pekińska, symulujący powieść Alexisa Ravello o tym samym tytule.

Elio Quiroga wyreżyserował także animowane filmy krótkometrażowe, takie jak „Nazywam się María” (2010), który został nominowany do Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany w 2011 roku, czy „Dostawa do domu” (2006), adaptacja opowiadania autorstwa Stephen King z Prezentacją Guillermo del Toro i muzyką REM, wybraną do oficjalnej selekcji konkursowej 100 festiwali, takich jak Los Angeles International Short Film Festival, Bermuda Film Festival, Foil International Film Festival, Sitges Festival, Semana Horror San Sebastian, Huesca Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Francisco CineQuest Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Jose itp. I jest zdobywcą głównej nagrody za najlepszy wykwintny film krótkometrażowy na Fantasporto 2006 lub nagrodę za najlepszą animację, srebrną muszlę na 6. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bombaju.

Jako scenarzysta był współautorem takich projektów, jak „Ausentes” (2004), z Ariadną Gil i Jordi Mollą, w reżyserii Daniela Calbarsoro, oraz napisał z Rayem Lorigą. Był współautorem i współautorem serii „National Center for the Disappeared” wraz z Siegfriedem Monleone, Victorem Garcíą Leónem i Nacho Gabasa dla Redacción7. Pracował przy różnych projektach z innymi scenarzystami, takimi jak David Muñoz, Antonio Trachoras, Peter David, Bridget Lawless, John Paul Chapel, Albert Montez itp.

W dziedzinie literatury otrzymał Nagrodę Nuevas Escribas Canarias w 1994 roku za zbiór poezji Ática, a później napisał „La Materia de los Sueños”, komputerową historię kina, która zdobyła drugą nagrodę w nagrodzie Everis Consulting Essay Award, pod redakcją Deusto i został opublikowany w 2016 roku przez Plan B (Dolmen) w zaktualizowanym wydaniu pod tytułem „Luz, Cámara…Bits”.

Opublikował powieści „El Despertar” (Timun Mas, 2012; Amazon, 2018), „Los códices el Apocalypse” (Tyrannosaurus Books, 2013; Amazon, 2018) i „Idylla” (Dolmen Editorial, 2014; Amazon, 2017). . Jego praca „Los que sueñan” przyniosła mu nagrodę Minotaur Novel Award 2015. W 2018 zmontował Entre los sueño, tajemniczy thriller opublikowany przez Ediciones B.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *