Robotnicy i mieszkańcy Panamy potępiają represje w Peru

W liście organizacja związkowa poparła żądania narodu andyjskiego i jego żądanie nowych wyborów powszechnych, oprócz żądania wolności profesora Pedro Castillo, którego opisali jako konstytucyjnego i prawowitego prezydenta Republiki.

W tekście dodano, że CNTP poparła również wezwanie do Zgromadzenia Ustawodawczego, które wypracowałoby nową kartę społeczną i zamknięcie Kongresu, naznaczonego korupcją i aktami nieustannego zamachu stanu, które naruszają rządy prawa.

Związek zawodowy potępił także brutalność wobec ludzi opresyjnego aparatu administracji Boulwarta i partii politycznych, z dziesiątkami zabitych i setkami rannych i uwięzionych.

Potępił także dyktatorski i brutalny atak na Universidad Mayor de San Marcos, naruszający autonomię jednego z najbardziej prestiżowych ośrodków szkolnictwa wyższego w Peru i najstarszego w Ameryce Łacińskiej.

Aby zakończyć eskalację, Panamska Krajowa Rada Związków Zawodowych wezwała również władze Panamy do wypełnienia swojego demokratycznego zobowiązania i przestrzegania standardów prawa międzynarodowego, a także jako kraj niezaangażowany do przyczynienia się do znalezienia mechanizmów powstrzymania krwawych represji.

Ze swojej strony Krajowy Koordynator Ludów Tubylczych Panamy potępił łamanie praw człowieka, którego doświadczają ich odpowiednicy w Peru w wyniku represji ze strony rzekomych organów ścigania.

W oświadczeniu wydanym przez tę organizację wskazano, że akty przemocy w kraju andyjskim wymagają sumienia w odrzuceniu brutalnego wykorzystywania ludzi, w tym nieletnich.

Manifest wskazuje, że żądania większości ludności peruwiańskiej nie odnoszą się tylko do konkretnych praw, takich jak zamknięcie Kongresu, który nie cieszy się minimalnym poparciem ludności, szybkich wyborów i nowej konstytucji: wskazuje do powrotu podstawowych wartości moralnych.

Nadszedł czas, aby wszystkie ludy tubylcze, dzieci ziemi, zjednoczyły się w jednej pieśni braterstwa i pozostawiły po sobie tak wiele fałszywych oficjalnych historii, dodaje tekst opowiadający się za tym, aby osoby odpowiedzialne za takie akty przemocy nie pozostały bezkarne.

GCM/GA

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.