Roczny wkład milionera do Paragwaju z elektrowni wodnej Itaipu – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Z tej kwoty 15 milionów jest w trakcie realizacji, a kolejne 75 milionów to kontrakty już podpisane – powiedział dyrektor finansowy firmy Fabian Dominguez.

Dyrektor dodał, że jednym z głównych działań społecznych podjętych przez stronę Paragwaju i zatwierdzonych przez Kongres jest budowa i wyposażenie 131 rodzinnych placówek służby zdrowia w całym kraju.

Środki finansowe Paragwaju pojawiające się w Itaipu wspierają również uniwersytecki projekt stypendialny, z którego skorzysta 4000 studentów, a wkrótce obejmie kolejne 3000.

Szacunki dla tych celów zawarte są w pięcioletnim planie zatwierdzonym przez odpowiednie rady do tych celów, przez Paragwaj i strony brazylijskie, podmioty, które co roku zatwierdzają projekty.

Nowy dyrektor Itaipu, Manuel Maria Cáceres, wyjaśnił, że przeznaczenie odpowiednich funduszy dla każdego z dwóch krajów jest uzgadniane z odpowiednim departamentem rządowym.

Prawo Paragwaju przewiduje obowiązek wykorzystania środków z elektrowni wodnych z Brazylią w Itaipu i Argentyną w Yacereeta do sfinansowania kanalizacji.

Przepis ten nie uwzględniał jeszcze decyzji rządu o przeznaczeniu budżetów z obu elektrowni wodnych na walkę z pandemią Covid-19, która wzbudza ostrą krytykę ze strony opozycji.

Caceres powiedział, że kierownictwo rozumie stan wyjątkowy związany z chorobą, ale nie możemy zapominać o podwójnym obywatelstwie Itaipu i istnieniu umów, które zagrażają części tych finansów.

Dyrektor Itaipu dodał, że fundusze socjalne i środowiskowe dla dwóch elektrowni wodnych wykluczają bezpośrednie transfery pieniężne, ponieważ wszystkie zobowiązania do tych zasobów są realizowane na podstawie umowy.

Rząd do tej pory powstrzymywał się od uchwalenia ustawy przegłosowanej w czwartek przez ustawodawcę, aby wykorzystać wszystkie fundusze Itaipu i Yacerita, szacowane na 150 milionów dolarów, na walkę z chorobą.

msm / ap

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *