Rok po stracie przyjaciela i współzałożyciela CEO Pebblebee robi postępy w startupie – EzAnime.net

Założyciele Pebblebee, Nick Pearson Franks, odeszli, a Daniel Daura spędzili osiem lat wspólnie budując firmę. Pearson Franks zginął w wypadku w czerwcu 2020 roku (fot. Bibble).

Założyciele startupów stają przed wieloma wyzwaniami, jeśli chodzi o budowanie biznesu i osiąganie sukcesu. Przez ponad rok Daniel Dora pracował nad pokonaniem najtrudniejszej przeszkody: utraty bliskiego przyjaciela i współzałożyciela.

Około osiem lat temu Daura wraz z Nickiem Pearsonem Franksem założyła Pebblebee, start-up z rejonu Seattle, który opracowuje urządzenia bezprzewodowe do śledzenia kluczy, zwierząt i nie tylko. Opisał swojego kolegę inżyniera jako swojego „brata w zbrodni”. Obok siebie pracują nad rozwojem i wprowadzaniem nowych produktów oraz pozyskiwaniem nowych partnerstw. Mieli razem wielkie marzenia dotyczące swojej małej firmy.

Pearson Franks zginął 24 czerwca 2020 r. w wypadku ATV w wieku 40 lat. Śmierć ojca dwójki dzieci pozostawiła ogromną pustkę w jego rodzinie oraz w startupie, w którym pełnił funkcję dyrektora artystycznego.

Podczas gdy Dora próbowała żyć z bólem, kontynuowała pracę, czując, że partnerstwo i wspólne cele między dwojgiem przyjaciół wciąż są żywe.

– Nie jestem sama. Nick wciąż jest ze mną – powiedziała Dora.

Nie było to łatwe.

Al-Dawra opisał stratę jako „najgorsze, co może się wydarzyć” i coś, czego nie życzyłby swoim zagorzałym wrogom. Szukał terapii, aby poradzić sobie z wyzwaniami psychicznymi. Nieustannie pracował nad ulepszeniem Pebblebee.

„Ludzie zainwestowali we mnie emocjonalnie, zainwestowali we mnie finansowo, ludzie mi ufają” – powiedziała Dora. “A jeśli jest coś we mnie, to to, że się nie poddaję. W niektórych przypadkach może to być wadą, ale się nie poddaję.

Dora powiedziała, że ​​nie zatrzymała się ani na chwilę i zamiast tego skierowała swoją energię na to, co jej zdaniem było ważne w pracy.

„Kiedy tracisz kogoś bardzo bliskiego, który pracuje z tobą na co dzień, zaczynasz patrzeć na sprawy trochę inaczej” – powiedział. „To już nie jest biznes, chodzi o ludzi. Chodzi o naszą społeczność, naszych pracowników i rodzinę Pebblebee. Zaczynam traktować ludzi inaczej”.

Nick Pearson Franks, po lewej, z Danielem Daurą, pokazuje jednego ze swoich trackerów Pebblebee współpracującego z Alexą z Amazona, aby przekazać historię autorowi. 2017 (Zdjęcie / Kurt Schlosser)

W ciągu ostatniego roku Pebblebee rozrosło się o prawie 50% do 15 pracowników. Śmierć Pearson Franks i wyzwania pandemii spowodowały restrukturyzację, która doprowadziła do w pełni rozproszonego modelu. Startup ma pracowników w Polsce, Brazylii, Argentynie, Urugwaju i na Filipinach.

Kurs docenia elastyczność i różnorodność, jaką zapewnia zdalne zatrudnianie oraz sposób, w jaki pozwala ono konkurować o talenty poza obszarem Seattle.

„Nie jesteśmy firmą wspieraną kapitałem wysokiego ryzyka, więc nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele” – powiedział. “Masz Amazon, Microsoft, Starbucks, Expedia; musisz radzić sobie z tymi dużymi firmami, które usuwają tych naprawdę dobrych pracowników. Teraz nie musisz się tym zajmować, gdy masz świat do pracy.

W ciągu ośmiu lat wspólnej pracy Dora powiedziała, że ​​on i Pearson Franks zbliżali się do siebie każdego roku i każdego dnia. Chociaż Dora, inżynier elektryk, i Pearson Franks, inżynier oprogramowania, pracowali nad technicznymi potrzebami Pebblebee, Dora w dużym stopniu polegała na swoim współzałożycielu. Teraz potrzebuje pomocy.

“Mam większą odpowiedzialność. Mam więcej pracy. Mam więcej wyzwań” – powiedziała Dora o życiu bez Pearsona Franksa. “W miarę jak zespół się powiększa, on zawsze jest z nami, ale oczywiście nie mogę tego zrobić sam”.

Pebblebee ciężko pracował nad ulepszeniem swojej aplikacji na iOS i mówi, że nadchodzi wersja na Androida. (Zdjęcie wykonał Pebble)

Po drodze były wzloty i upadki, próbując zastąpić doświadczenie Pearson Franks. Ludzie wchodzili i wychodzili z pomocy; W Oregonie zatrudniono firmę zewnętrzną, ale ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem. Prawie rok zajęło odnalezienie osoby, której Daoura szukała w Pawle Kazimierowiczu, który od maja piastuje stanowisko Dyrektora Technicznego.

Rekrutacja na odległość opłaciła się również dzięki dodaniu Jean-Thomas Rantanetti, nowego dyrektora ds. marketingu firmy Pebblebee, który zadzwonił. W zeszłym tygodniu z domku babci jego żony w fiordzie „wewnątrz Norwegii”.

Rentanity jest gotowe pomóc startupowi w dalszym rozwoju.

„Pebblebee osiągnął ten poziom dojrzałości, na którym naprawdę musi się rozwijać” – powiedział. „Jest gotowy na skalę globalną i przygotowujemy wszystkie elementy, aby tam dotrzeć. W pracach jest wiele interesujących rzeczy.

Dora powiedział, że jest nawet otwarty na pomoc kierowniczą, która może obejmować zatrudnienie dyrektora generalnego z doświadczeniem w skalowaniu firmy w znacznie większą działalność.

Pebblebee znalazł tracker LTE, który pojawia się na obroży psa. (Zdjęcie wykonał Pebble)

Ale oprócz postawienia większej liczby osób na miejscu, kurs koncentrował się na doskonaleniu produktu.

„Byliśmy rozproszeni po całym miejscu”, powiedział, zauważając, że zwrócili szczególną uwagę na poprawę ocen i ocen w Pebblebee App Store i że w ostatnich miesiącach odnieśli duży sukces.

Pebblebee, który rywalizuje z Tile i innymi w śledzeniu urządzeń osobistych, przez lata wypuszczał urządzenia takie jak Finder i BlackCard. Ostatnio przeforsował istniejący tracker zwierząt domowych LTE. W zeszłym miesiącu firma wprowadziła urządzenie i nawiązała współpracę z Polte, firmą z siedzibą w Dallas, która specjalizuje się w technologii pozycjonowania komórkowego.

Każda iteracja produktu, każde nowe partnerstwo wciąż przywraca cykl do miejsca, w którym się zaczął i wraca do jego przyjaciela i współzałożyciela.

„Nie wydaje mi się, żeby którąkolwiek z rzeczy, które robiliśmy w zeszłym roku, byłam ja lub coś w tym rodzaju” – powiedziała Dora – „Prawie wszystko, co dzisiaj zrobiliśmy, zostało już stworzone.

„Dzięki niemu, ponieważ tak bardzo w niego wierzyłam, dziedzictwo trwa.”

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *