Rola Chin w demokratycznym odstępstwie od Ameryki Łacińskiej i Karaibów: „Stosunki gospodarcze to dopiero początek, potem się rozszerzają”

Rola Chin w demokratycznym odstępstwie od Ameryki Łacińskiej i Karaibów: „Stosunki gospodarcze to dopiero początek, potem się rozszerzają”

W czwartek Program Amerykański Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) przedstawił swój przełomowy raport Wpływ Chin na obserwowany upadek demokracji w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach (Ameryka Łacińska i Karaiby). Wydarzenie obejmowało kompleksową analizę przeprowadzoną przez ekspertów, w tym dyrektora programu na Amerykę, Ryan C. Berg; Zastępca Dyrektora i Starszy Członek, Christophera Hernandeza Roya; Wiceprezes ds. badań i analiz w National Endowment for Democracy, JChristophera Walkera; doktor Kelly’ego Piazza, profesor nauk politycznych w Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych; I generał Andrzej A. Zagrodabyły zastępca dowódcy wojskowego Dowództwa Południa Stanów Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone od ponad dekady skupiają swoją uwagę na rosnących wpływach Chin w regionie, zadając w szczególności pytanie, czy działania Chin gospodarczy, dyplomata, Zasady I na podstawie ochrona Ten azjatycki gigant mógłby się do tego przyczynić Upadek demokracji Przez cały ten czas zdobywałem doświadczenie w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.

Eksperci ocenią chińskie działania gospodarcze, dyplomatyczne, polityczne i związane z bezpieczeństwem w regionie (Reuters)

Z tego powodu raport otrzymał tytuł: Chiny a upadek demokracji w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach: dogłębna analiza, Stanowi kompleksowy wysiłek mający na celu lepsze zrozumienie mechanizmów, dzięki którym ChRL może pogłębić upadek demokracji.

Badanie obejmuje 13 studiów przypadków z krajów regionu, w przypadku których odpowiedzialni eksperci ustalili, że Chiny są pierwszym krajem Główny lub drugi partner handlowy gospodarczy. ale to, „To dopiero początek” I swego rodzaju fasada, gdyż z biegiem czasu kraje uzależniły się od azjatyckiego giganta, który swoje wysiłki koncentruje na izolowaniu rządów od sfery międzynarodowej i zwiększaniu nad nimi dominacji.

Linki również zaczynają się rozwijać poprzez szereg mechanizmów ułatwiających ten proces Upowszechnianie modelu autorytarnegopomiędzy tym Wpływ na media, edukację, bezpieczeństwo i dyplomację między ludźmi.

Z drugiej strony, gdy kraj się zadomowi, Chiny postępują naprzód Wsparcie gospodarcze i dyplomatyczne Do reżimów, które praktykują odstępstwo od zasad demokracji, nawet gdy rządy te stają się coraz bardziej izolowane od systemu międzynarodowego, co ułatwia im utrzymanie się przy władzy.

W raporcie odnotowuje się wsparcie gospodarcze i dyplomatyczne Chin dla reżimów cierpiących na upadek demokracji, nawet gdy rządy te stają się coraz bardziej odizolowane od systemu międzynarodowego (Pałac Miraflores/Handout za pośrednictwem Reuters)

Chociaż wśród dotkniętych krajów zidentyfikowano wspólne tendencje, w raporcie wyraźnie widać, że stosunki z Chinami nie zawsze kończą się osłabieniem demokracji, a wszelkie oznaki tego nie mają bezpośredniego związku z Pekinem.

Jednak eksperci wzywają Zjednoczone państwo Wzmocnienie swoich zadań w tym zakresie w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, aby przeciwstawić się tam postępowi reżimu Xi Jinpinga. W tym celu podzielili biznesplan na trzy kategorie: po pierwsze, Gdzie demokracja jest silna; drugi, Gdzie demokracja się rozproszyła; I po trzecie, Gdzie demokracja nie jest bezpieczna.

Jeśli chodzi o pierwszą grupę, jak wskazuje badanie Oceń słabe strony Spośród tych krajów, które najprawdopodobniej wpadną w ręce Chin, Rozszerzanie koalicji demokratycznych I inwestuj w to Wzmocnienie i modernizacja rad legislacyjnychKoncentrując się na kampaniach dezinformacyjnych, cyberatakach, bazach danych i długoterminowych narzędziach dla całej społeczności.

W tym drugim przypadku proponuje się prace nad jego rozwinięciem Wskaźniki wczesnego ostrzeganiaUmożliwia to rozpoznanie upadku demokracji w momencie jego wystąpienia oraz podjęcie działań mających na celu jego powstrzymanie i wyeliminowanie. Podobnie sugeruje Wsparcie pomiędzy krajami regionuOraz wzmacniające głosy, które potępiają te próby. To udany przykład Gwatemala W związku z niedawną zmianą systemu wyborczego i próbami partii rządzącej Alejandro Giamattiego Aby uniknąć inwestycji Bernardo Arevalo de Leon.

W raporcie określono proces przemian prezydenckich w Gwatemali jako historię sukcesu w obliczu prób osłabienia demokracji (Europe Press)

I wreszcie w krajach, w których demokracja jest już zagrożona, zgodnie z propozycją dokumentu tak jest Fuzja sektora prywatnego W tych wysiłkach staramy się wzmacniać relacje z firmami i dowiedzieć się, czego potrzebują, aby móc stawić czoła tej sytuacji. Podobnie nie należy zapominać Bezpieczeństwo obywateli –Któremu często zagraża obecność „nieregularnych chińskich posterunków policji” – poprzez projekty promowane przez amerykańskie organy ścigania, które reprezentują sprzeciw wobec chińskiej Inicjatywy Globalnego Bezpieczeństwa.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *