W czwartek Program Amerykański Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) przedstawił swój przełomowy raport Wpływ Chin na obserwowany upadek demokracji w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach (Ameryka Łacińska i Karaiby). Wydarzenie obejmowało kompleksową analizę przeprowadzoną przez ekspertów, w tym dyrektora programu na Amerykę, Ryan C. Berg; Zastępca Dyrektora i Starszy Członek, Christophera Hernandeza Roya; Wiceprezes ds. badań i analiz w National Endowment for Democracy, JChristophera Walkera; doktor Kelly’ego Piazza, profesor nauk politycznych w Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych; I generał Andrzej A. Zagrodabyły zastępca dowódcy wojskowego Dowództwa Południa Stanów Zjednoczonych.
Stany Zjednoczone od ponad dekady skupiają swoją uwagę na rosnących wpływach Chin w regionie, zadając w szczególności pytanie, czy działania Chin gospodarczy, dyplomata, Zasady I na podstawie ochrona Ten azjatycki gigant mógłby się do tego przyczynić Upadek demokracji Przez cały ten czas zdobywałem doświadczenie w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.
Z tego powodu raport otrzymał tytuł: Chiny a upadek demokracji w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach: dogłębna analiza, Stanowi kompleksowy wysiłek mający na celu lepsze zrozumienie mechanizmów, dzięki którym ChRL może pogłębić upadek demokracji.
Badanie obejmuje 13 studiów przypadków z krajów regionu, w przypadku których odpowiedzialni eksperci ustalili, że Chiny są pierwszym krajem Główny lub drugi partner handlowy gospodarczy. ale to, „To dopiero początek” I swego rodzaju fasada, gdyż z biegiem czasu kraje uzależniły się od azjatyckiego giganta, który swoje wysiłki koncentruje na izolowaniu rządów od sfery międzynarodowej i zwiększaniu nad nimi dominacji.
Linki również zaczynają się rozwijać poprzez szereg mechanizmów ułatwiających ten proces Upowszechnianie modelu autorytarnegopomiędzy tym Wpływ na media, edukację, bezpieczeństwo i dyplomację między ludźmi.
Z drugiej strony, gdy kraj się zadomowi, Chiny postępują naprzód Wsparcie gospodarcze i dyplomatyczne Do reżimów, które praktykują odstępstwo od zasad demokracji, nawet gdy rządy te stają się coraz bardziej izolowane od systemu międzynarodowego, co ułatwia im utrzymanie się przy władzy.
Chociaż wśród dotkniętych krajów zidentyfikowano wspólne tendencje, w raporcie wyraźnie widać, że stosunki z Chinami nie zawsze kończą się osłabieniem demokracji, a wszelkie oznaki tego nie mają bezpośredniego związku z Pekinem.
Jednak eksperci wzywają Zjednoczone państwo Wzmocnienie swoich zadań w tym zakresie w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, aby przeciwstawić się tam postępowi reżimu Xi Jinpinga. W tym celu podzielili biznesplan na trzy kategorie: po pierwsze, Gdzie demokracja jest silna; drugi, Gdzie demokracja się rozproszyła; I po trzecie, Gdzie demokracja nie jest bezpieczna.
Jeśli chodzi o pierwszą grupę, jak wskazuje badanie Oceń słabe strony Spośród tych krajów, które najprawdopodobniej wpadną w ręce Chin, Rozszerzanie koalicji demokratycznych I inwestuj w to Wzmocnienie i modernizacja rad legislacyjnychKoncentrując się na kampaniach dezinformacyjnych, cyberatakach, bazach danych i długoterminowych narzędziach dla całej społeczności.
W tym drugim przypadku proponuje się prace nad jego rozwinięciem Wskaźniki wczesnego ostrzeganiaUmożliwia to rozpoznanie upadku demokracji w momencie jego wystąpienia oraz podjęcie działań mających na celu jego powstrzymanie i wyeliminowanie. Podobnie sugeruje Wsparcie pomiędzy krajami regionuOraz wzmacniające głosy, które potępiają te próby. To udany przykład Gwatemala W związku z niedawną zmianą systemu wyborczego i próbami partii rządzącej Alejandro Giamattiego Aby uniknąć inwestycji Bernardo Arevalo de Leon.
I wreszcie w krajach, w których demokracja jest już zagrożona, zgodnie z propozycją dokumentu tak jest Fuzja sektora prywatnego W tych wysiłkach staramy się wzmacniać relacje z firmami i dowiedzieć się, czego potrzebują, aby móc stawić czoła tej sytuacji. Podobnie nie należy zapominać Bezpieczeństwo obywateli –Któremu często zagraża obecność „nieregularnych chińskich posterunków policji” – poprzez projekty promowane przez amerykańskie organy ścigania, które reprezentują sprzeciw wobec chińskiej Inicjatywy Globalnego Bezpieczeństwa.
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”