Roman Polański odwołuje spotkanie w Łódzkiej Szkole Filmowej w Polsce | ludzie | rozrywka

Roman Polański odwołuje spotkanie w Łódzkiej Szkole Filmowej w Polsce |  ludzie |  rozrywka

Roman Polański odwołał zaplanowaną na sobotę wizytę w Łódzkiej Szkole Filmowej (w środku) po krytyce ze strony grupy studentów w kontekście nowych oskarżeń o gwałt pod adresem reżysera.

„Na prośbę Romana Polańskiego spotkanie w Łódzkiej Szkole Filmowej, które miało odbyć się w sobotę 30 listopada, zostało odwołane” – podała fundacja w oświadczeniu.

Poprzedniego dnia Polański wziął udział w gali Europejskiego Forum Filmowego Synergia w Łodzi, gdzie odebrał Statuę Złotego Glahna, przyznawaną „zbuntowanym twórcom filmowym sprzeciwiającym się modzie i trendom”.

Gdzie prezentował swoje najnowsze filmy, m.in. oskarżać.

Dziekan szkoły filmowej, której Polański był byłym studentem, Mariusz Grzegorzek, oznajmił podczas tej uroczystości, że „99% studentów nie może się doczekać jego wizyty”.

Polański jest sądzony w Stanach Zjednoczonych pod zarzutem nielegalnych stosunków seksualnych z 13-letnią dziewczynką 40 lat temu.

Reżyser został oskarżony o czterokrotny zgwałcenie lub napaść ze strony innych kobiet, a niedawno oskarżył francuskiego fotografa Valentina Meuniera, który twierdzi, że został „pobity” i zgwałcony przez reżyserkę w 1975 roku, gdy miała 18 lat. Polański zaprzecza tym oskarżeniom. (Siema)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *