Rosja i Chiny odbędą w sierpniu wspólne ćwiczenia wojskowe. babcia

Rusia y China realizarán ejercicios militares conjuntos en agosto

Ministerstwo Obrony poinformowało w czwartek w Moskwie, że tysiące żołnierzy armii rosyjskiej i chińskiej weźmie udział we wspólnych ćwiczeniach, które oba kraje przeprowadzi w połowie sierpnia.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, według Interfax, że „w wspólnych ćwiczeniach weźmie udział łącznie dziesięć tysięcy żołnierzy”.

Ćwiczenia odbędą się na polu Chengtongxia Sił Lądowych Armii Chińskiej w regionie autonomicznym Ningxia Hui w Azji Środkowej.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że „w ćwiczeniach wezmą udział samoloty myśliwskie, artyleria i samoloty pancerne. Ćwiczeniami kierować będzie wspólne dowództwo jednostek wojskowych obu krajów.

Organ ten zwrócił uwagę, że sierpniowe ćwiczenia mają na celu pogłębienie stosunków rosyjsko-chińskich, strategicznej współzależności i współdziałania obu armii oraz zacieśnienia współpracy wojskowej i przyjaźni między siłami zbrojnymi obu krajów.

Ponadto podkreślił decyzję Rosji i Chin o wzmocnieniu współpracy antyterrorystycznej oraz dążeniach do utrzymania pokoju i stabilności w regionie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *