Rosja i czarna dziura na Ukrainie

Rosja i czarna dziura na Ukrainie

Nie tytuł przykuł moją uwagę, ale podtytuł. Powiedział trochę po hiszpańsku:Zwycięstwo Ukrainy byłoby na dłuższą metę jedyną szansą na ratunek.Wygląda na to, że został wyzwolony od środka Polityka zagraniczna , Czasopismo, które często publikuje polecane artykuły swoich najbardziej wnikliwych autorów.

jeden z ostatnich Rozważmy czarną dziurę w przyszłości Rosji przez Anastasię Edel. dobrze mi poszło! Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do tego artykułu, chyba że mamy pewność, że Europa, Stany Zjednoczone i Kanada zgodzą się na dostarczenie całej broni, której kraj potrzebuje i w czasie, kiedy jej potrzebują, i zgadzają się na to, półgłosem, Żeby nie budzić chciwości innychI Nie pobierając żadnych opłat za sprzęt i balistykę, których potrzebują. Kraje, które tworzą NATO, nigdy nie będą miały kraju, który przeciwstawi się Rosji. To jest doceniane.

W końcu Władimir Putin znalazł ostatnią pasję dla swojego buta w niemal samobójczym oporze, z jakim spotkał się na Ukrainie. Każdy zabity Ukrainiec, cywil czy wojskowy, poświęcił się za swój kraj pochodzenia i za Europę. Putin chciałby włączyć Polskę i kraje bałtyckie do swojej strefy wpływów. Na Węgry, Bułgarię, Rumunię, Czechy i Słowację. Inaczej było w Niemczech, gdzie Rosjanie przyznali się do całkowitej klęski, bo to obszar wchłonięty przez większy obszar (obszar aliancki, USA plus Anglia i Francja). Chociaż Niemcy były najbardziej rozwiniętymi krajami satelickimi (bardziej niż Moskwa). Który nie miał wiele do powiedzenia na temat gospodarki komunistycznej. Została śmiertelnie ranna.

Zapisz się do naszego newslettera

Istniała grupa społeczeństw, która utrzymywała w ruchu europejskie skrzydło komunizmu, ale upadło ono w 1991 roku. Załamało się wewnętrznie i wszystkie satelity pomaszerowały w kierunku wolnej Europy. Potem przyszła dekada Borysa Jelcyna, kiedy Rosja rozważała przystąpienie do NATO (zdecydowała się nie przystępować do NATO ze względu na jego wielkość).

społeczności chroniony W ramach Układu Warszawskiego są dziś demokratami, wbrew kaprysom szefów rządów w Polsce i na Węgrzech. Za każdym razem, gdy komuniści startują w wyborach, otrzymują średnio mniej niż 10% głosów. A trend jest bardziej spadkowy.

Zamarzną na 5% głosów do tego stopnia, że ​​uprzywilejowani znikną z epoki rosyjskiej suwerenności. W epoce prosowieckiej jest zbyt wiele tabu, a bezużyteczna pamięć o dawno zmarłych przywódcach jest rodzajem kotwicy, która trzyma ich przywiązanych do momentu złotego wieku, który nie istniał w prawdziwym życiu, ale w fikcyjnym państwie . Czyli ludzi, którzy chcą wzbogacić życie, które wybrali lub musieli przeżyć.

Wydaje mi się niesprawiedliwe, że Ukraińcy walczą ze związanymi z tyłu rękami. Tak długo, jak muszą ograniczać się do prowadzenia wojny obronnej, Rosja pod rządami Putina ma potencjał niszczenia miast za pomocą bezwzględnych bombardowań. W dodatku może powiedzieć swoim rodakom wszystko o stanie wojny (ma wysokie poparcie), chyba że Rosjanie przeżywają konflikt z bliska.

Znam trudności związane z ogromnymi odległościami, które dzielą Moskwę i Petersburg, ale warto spróbować. Na razie Putin nie da się ośmielić i nie wypowie wojny NATO za to samo, co wydarzyło się w 1962 r. podczas kryzysu rakietowego. Stracą ją bezpowrotnie. Jeśli nie uda im się pokonać Ukrainy w trzy dni, jak sugerowali, a minęło już ponad rok, to skoordynowana akcja trzydziestu krajów NATO będzie nieodwołalna.

Tym bardziej po tym, co wydarzyło się podczas rozdania Oscarów w 2023 roku. Nawalny, zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego, przebywając w odizolowanej celi na Syberii. To była najlepsza noc z tych wielkich niespodzianek. Dziesiątki milionów ludzi, zarówno w kraju, jak i za granicą, pokazało twarz człowieka, którego Putin próbował otruć za pomocą swojego urządzenia szpiegowskiego, aby oskarżyć go o korupcję. Stało się to 20 sierpnia 2020 roku i użyli gazu paraliżującego nowiczok przed wejściem na pokład samolotu do Rosji. Został uratowany, ponieważ Niemcy szybko przysłali karetkę, która zabrała go do szpitala w Omsku na Syberii.

17 stycznia 2021 roku wrócił do Moskwy w towarzystwie swojej żony Julii Nawalnej, z którą ma dwoje dzieci. Podczas wzruszającej ceremonii z twórcą filmów dokumentalnych Danielem Rohrem żona powiedziała:

Mój mąż siedzi w więzieniu za mówienie prawdy i obronę demokracji. Aleksiej, marzę o dniu, w którym zostaniesz wyzwolony, a nasz kraj znów będzie wyzwolony.. Aleksiej Nawalny jest najlepszym symbolem zmian w Rosji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *