Rosja i czarna dziura na Ukrainie

Rosja i czarna dziura na Ukrainie

Nie tytuł przykuł moją uwagę, ale podtytuł. Powiedziała mniej więcej po hiszpańsku: «Zwycięstwo Ukrainy byłoby na dłuższą metę jedyną szansą na ratunek.«. Wydaje się wyzwolony od środka Polityka zagraniczna , Magazyn, który często publikuje polecane artykuły swoich najbardziej wnikliwych autorów.

jeden z ostatnich Rozważ czarną dziurę przyszłości Rosji przez Anastazja Edel. dobrze mi poszło! Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do tego artykułu, chyba że mamy pewność, że Europa, Stany Zjednoczone i Kanada zgodzą się na dostarczenie całej broni, jakiej potrzebuje kraj, w czasie, kiedy tego potrzebuje, i że zgadzają się, półgłosem, Aby nie budzić chciwości innychI Nie pobierać żadnych opłat za sprzęt i rakiety, których potrzebuje Ukraina. Kraje, które tworzą NATO, nigdy nie będą miały kraju, który przeciwstawi się Rosji. To jest doceniane.

Mimo wszystko, prezydent Rosji Władimir Putin Ostatnie buty znalazła w prawie samobójczym oporze, jaki napotkała na Ukrainie. Każdy zabity Ukrainiec, cywil czy wojskowy, poświęcił się za swój kraj pochodzenia i za Europę. Putin chciałby włączyć Polskę i kraje bałtyckie do swojej strefy wpływów. Na Węgry, Bułgarię, Rumunię, Czechy i Słowację. Nie w Niemczech, gdzie Rosjanie przyznali się do całkowitej klęski, ponieważ był to obszar wchłonięty przez większy obszar (obszar aliantów, Stany Zjednoczone plus Wielka Brytania i Francja). Chociaż Niemcy były najbardziej rozwiniętymi krajami satelickimi (bardziej niż Moskwa). Który nie miał wiele do powiedzenia na temat gospodarki komunistycznej. Została śmiertelnie ranna.

Istniała grupa społeczeństw, która utrzymywała w ruchu europejskie skrzydło komunizmu, ale upadło ono w 1991 roku. Załamało się wewnętrznie i wszystkie satelity pomaszerowały w kierunku wolnej Europy. Potem przyszedł kontrakt Borys Jelcynnawet gdy Rosja zastanawiała się, czy właściwe byłoby przystąpienie do NATO (zdecydowali, że jest to negatywne, biorąc pod uwagę jego rozmiary).

społeczności chroniony W ramach Układu Warszawskiego są dziś demokratami, wbrew kaprysom szefów rządów w Polsce i na Węgrzech. Za każdym razem, gdy komuniści startują w wyborach, otrzymują średnio mniej niż 10% głosów. A trend jest bardziej spadkowy.

Zamarzną na 5% głosów do tego stopnia, że ​​uprzywilejowani znikną z epoki rosyjskiej suwerenności. W epoce prosowieckiej jest zbyt wiele tabu, a próżna pamięć o nieistniejących już przywódcach jest rodzajem kotwicy, która trzyma ich przywiązanych do momentu złotego wieku, który w rzeczywistości nie istniał, ale był snem, o którym ludzie chcieli wzbogacić życie, które wybrali lub musieli żyć.

Wydaje mi się niesprawiedliwe, że Ukraińcy walczą ze związanymi z tyłu rękami. Tak długo, jak muszą ograniczać się do prowadzenia wojny obronnej, Rosja pod rządami Putina ma potencjał niszczenia miast za pomocą bezwzględnych bombardowań. W dodatku może powiedzieć swoim rodakom wszystko o stanie wojny (ma wysokie poparcie), chyba że Rosjanie przeżywają konflikt z bliska.

Jeśli, jak sugerowali, nie pokonają Ukrainy w ciągu trzech dni, ruch trzydziestu krajów NATO będzie nieodwołalny.

Znam trudności związane z ogromnymi odległościami, które dzielą Moskwę i Petersburg, ale warto spróbować. Na razie Putin nie da się ośmielić i nie wypowie wojny NATO za to samo, co wydarzyło się w 1962 r. podczas kryzysu rakietowego. Stracą ją bezpowrotnie. Jeśli nie mogą pokonać Ukrainy w ciągu trzech dni, jak sugerowali, a minęło już ponad rok, to skoordynowana akcja 30 krajów NATO będzie nieodwołalna.

Tym bardziej po tym, co wydarzyło się na gali rozdania Oscarów w 2023 roku. Nawalny wygrał Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnegow izolatce na Syberii. To była najlepsza noc z tych wielkich niespodzianek. Dziesiątki milionów ludzi, zarówno w kraju, jak i za granicą, pokazało twarz człowieka, którego Putin próbował otruć za pomocą swojego urządzenia szpiegowskiego, aby oskarżyć go o korupcję. Stało się to 20 sierpnia 2020 r., kiedy użyli środka paralityczno-drgawkowego Nowiczok, zanim wsiadł do samolotu do Rosji. Został uratowany, ponieważ Niemcy szybko przysłali karetkę, która zabrała go do szpitala w Omsku na Syberii.

17 stycznia 2021 roku wrócił do Moskwy w towarzystwie żony przez 20 kolejnych lat, Julia Nawalnaktóry ma dwójkę dzieci. powiedziała żona na emocjonalnej imprezie z reżyserem dokumentu Daniela Rohra: «Mój mąż siedzi w więzieniu za mówienie prawdy i obronę demokracji. Alexey, marzę o dniu, kiedy będziesz wolny i nasz kraj znów będzie wolny.«.

Aleksiej Nawalny Są najlepszymi symbolami zmian w Rosji.


@ćwierkać Jest dziennikarzem i pisarzem. jego ostatnia pracaI Nie idąc dalej (Wspomnienia), opublikowane przez Debate, wydawnictwo Penguin-Random House. Do zdobycia za pośrednictwem Amazon Books.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *