Rosja i Stany Zjednoczone rozmawiają o strategicznej stabilności w Genewie

Rusia y EEUU conversarán sobre estabilidad estratégica en Ginebra

Strona lokalnego MSZ potwierdziła dziś, że delegacje z Rosji i Stanów Zjednoczonych spotkają się 28 lipca w Genewie w Szwajcarii, aby omówić strategiczną stabilność.

W oświadczeniu stwierdzono, że dialog jest przedłużeniem porozumień zawartych 16 czerwca między prezydentem Rosji Władimirem Putinem a jego amerykańskim odpowiednikiem Josephem Bidenem.

Zgodnie z tekstem delegacjom będą przewodzić wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oraz zastępca sekretarza stanu USA Wendy Sherman.

„Omawiane będą kwestie utrzymania i wzmocnienia stabilności strategicznej, a także perspektywy kontroli zbrojeń” – powiedział.

Jeśli chodzi o nadchodzące spotkanie, Waszyngton zauważył, że na czerwcowym szczycie w Szwajcarii Putin i Biden zgodzili się „utrzymać przemyślany i zdecydowany dialog” w celu „położenia fundamentów pod przyszłe środki kontroli zbrojeń i redukcji ryzyka”.

W rozmowie z agencją informacyjną TASS Riabkow powiedział, że strona rosyjska planuje “szczegółowo” omówić wszystkie aspekty strategicznej stabilności, potencjalne ryzyko i zagrożenia oraz ustanowić mechanizm dalszych wspólnych działań.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *