Rosja i Turcja zajmują się kwestiami związanymi z konfliktem Moskwa-Kijów

Rosja i Turcja zajmują się kwestiami związanymi z konfliktem Moskwa-Kijów

Putin i Erdogan. Zdjęcie: prasa łacińska.

Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował w piątek swojemu tureckiemu odpowiednikowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi telefonicznie za zorganizowanie ostatniej rundy negocjacji w Stambule między delegacją rosyjską i ukraińską.

podczas dialogu, Przywódcy poruszyli kwestie związane z wynikami spotkania z 29 marca oraz przebiegiem rozmów między Moskwą a Kijowem w sprawie zakończenia dwustronnego konfliktu i konfrontacji.

Podczas rozmowy, jak poinformował Kreml, głowa tureckiego państwa zwróciła uwagę na pomoc udzieloną przez rosyjskie Ministerstwo Obrony w ewakuacji tureckich obywateli i statków handlowych ze strefy walk.

Według tureckiego biura prezydenckiego Erdogan w rozmowie z Putinem wyraził nadzieję na pokój na UkrainieBiorąc pod uwagę konstruktywny przebieg spotkania delegacji rosyjskiej i ukraińskiej w Stambule.

Zaznaczył ponadto, że Ankara uważa zorganizowanie spotkania prezydentów Rosji Władimira Putina i Ukrainy Władimira Zełenskiego za priorytet.

„Prezydent Erdogan stwierdził, że ważne jest, aby strony działały rozsądnie i utrzymywały dialog” – czytamy w notatce.

(z informacjami od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.