Rosja i Wietnam odrzucają dywizje w regionie Azji i Pacyfiku – Prinsa Latina

Rosja i Wietnam odrzucają dywizje w regionie Azji i Pacyfiku - Prinsa Latina

Na wspólnej konferencji prasowej ze swoim wietnamskim odpowiednikiem Boy Thanh Son, po oficjalnych rozmowach, Ławrow powiedział, że Moskwa i Hanoi zgadzają się co do potrzeby stworzenia równej i niepodzielnej struktury bezpieczeństwa, odpowiadającej realiom tego regionu.

Podkreślił, że oba kraje mają podobne podejście do najpilniejszych bieżących problemów, od interakcji w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) po sytuację w regionie Azji i Pacyfiku.

Boy Thanh Son wysoko ocenił wkład Rosji w promowanie pokoju i stabilności w regionie oraz poparł zamiar Moskwy zacieśnienia współpracy ze Stowarzyszeniem Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Podkreślił, że wysoki poziom zaufania osiągnięty między Hanoi a Moskwą stwarza dodatkowe możliwości rozwijania wszechstronnego partnerstwa strategicznego oraz rozszerzania i wzmacniania stosunków dwustronnych we wszystkich dziedzinach.

„Nasza przyjaźń i wieczna wdzięczność dla Rosji za pomoc i wsparcie, jakie ich kraj udzielił nam w minionej walce o wyzwolenie i które oferuje rozwojowi Wietnamu, nie zmieniły się teraz” – powiedział.

Przedstawiciel narodu azjatyckiego podkreślił, że Rosja jest dla jego kraju wiernym partnerem o znaczeniu strategicznym, a swój naród określił jako dobrego i wiernego przyjaciela, który „zawsze będzie z Wietnamem na naszej ścieżce rozwoju”.

mem / nudny

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *