„Rosja jest gotowa zabić więcej ludzi. Wojna będzie trwać miesiącami”.

Wojna na Ukrainie wkracza teraz w trzeci miesiąc z coraz bardziej napiętym scenariuszem geopolitycznym: prośba Finlandii o przystąpienie do NATO zaalarmowała rząd Władimira Putina, który grozi odpowiedzią militarną… kolejną agresją militarną (cokolwiek to znaczy w głowie Putina) . Jednocześnie Moskwa odcięła dostawy gazu do Europy gazociągiem biegnącym przez Polskę.

Unia Europejska i Stany Zjednoczone zacieśniły stosunki, by stawić czoła wspólnemu wrogowi, który wyciągnął NATO z procesu hibernacji… NATO straciło na znaczeniu, a Putin ponownie umieścił je na mapie i wzmocnił. . I jeszcze Chiny, które dodatkowo komplikuje zbliżenie z Kremlem, które de facto z upływem miesięcy rekompensuje to mniej (także ekonomicznie). Rozmawialiśmy o tym wszystkim w „Info” z Jose MD Arilza CarvajalSekretarz Generalny aspen instytut hiszpania oraz stojak na krzesło Jean Monnet-ESADE.

Pomimo tego, że w wyniku inwazji na Ukrainę i wynikających z niej sankcji Rosja straci w tym roku około 10% swojego PKB, Arielza Carvajal uważa, że ​​tylko Putin wie, co stanie się z konfliktem i nie widzi wielu sposobów wyjścia z tego konfliktu. Dyplomata negocjacyjna. „Wszystko wskazuje na to, że jest to walka, która potrwa co najmniej do końca roku” A może kiedyś”, podkreśla i żałuje, że „Rosja niestety Gotowy, by w tej wojnie wsadzić wielu zabitychprawie 20 000 tylko w pierwszych kilku miesiącach, a liczba ta stale rośnie”. Reakcja Ukrainy i wsparcie społeczności międzynarodowej sprawiają, że konkurs jest bardzo otwarty.

Z kim był szczerym doradcą do spraw europejskich i północnoamerykańskich w gabinecie premiera Hiszpanii w latach 1996-2000, rozmawialiśmy także o stosunkach Moskwy z Pekinem, wyzwaniach sojuszu atlantyckiego, nowych problemach w łańcuchu dostaw , ery post-Merkelowej w Europie i wyzwań, jakie niesie ze sobą proces globalizacji. Aspen Institute Spain świętuje w tym miesiącu na sympozjum w Maladze, promując zrównoważony rozwój.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.