Rosja ostrzega przed zaangażowaniem USA w wojskową aktywność biologiczną na Ukrainie – News and Developments Radio Florida, Florida

Rosja ostrzega przed zaangażowaniem USA w wojskową aktywność biologiczną na Ukrainie - News and Developments Radio Florida, Florida

Moskwa, 28 marca. – Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zagarowa ostrzegła w niedzielę, że według śledztwa, w tworzeniu broni biologicznej na Ukrainie istnieje w przybliżeniu zaangażowanie amerykańskiej elity politycznej.

Źródła publiczne, a także przecieki w Internecie podają przybliżone wyobrażenie o zaangażowaniu amerykańskich elit politycznych w militarną aktywność biologiczną na Ukrainie”, wyjaśnia Zakharova.

W swojej analizie rzeczniczka rosyjskiego MSZ zauważyła, że ​​armia moskiewska, po znalezieniu laboratoriów broni biologicznej na Ukrainie, natychmiast je zniszczyła „. Współpraca między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą w sprawie patogenów”.

W 2016 roku wśród ukraińskiej armii strzegącej laboratorium biologicznego w Charkowie odkryto ognisko pomoru świń, w którym zginęło 20 osób. Zagarova wyjaśniła, że ​​incydent został zatuszowany.

Ze swojej strony rosyjska Duma Państwowa przyjęła 24 marca uchwałę o wszczęciu parlamentarnego śledztwa w sprawie okoliczności związanych z utworzeniem na terenie Ukrainy laboratoriów biologicznych przez amerykańskich specjalistów.

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin powiedział, że komisja zda sprawozdanie o wszystkich warunkach utworzenia laboratoriów biologicznych na terytorium Ukrainy i wskazał, że Rada Federacji (izba wyższa, izba wyższa) jest „gotowa” do wspierania inicjatywa.

(RCA)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.