Rosja przekroczyła 230 000 zgonów z powodu wirusa Corona, po dotknięciu rekordu liczby codziennych zgonów

Rosja przekroczyła 230 000 zgonów z powodu wirusa Corona, po dotknięciu rekordu liczby codziennych zgonów

MADRYT, 24 października (prasa europejska) –

W niedzielę rosyjskie władze ds. zdrowia poinformowały, że kraj przekroczył próg 230 000 zgonów po zweryfikowaniu ponad 35 000 nowych przypadków i ponad tysiąca zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, co jest liczbą bardzo bliską rekordowi ustanowionemu poprzedniego dnia.

Narodowe Centrum Operacyjne ds. Zwalczania Wirusu Korona potwierdziło 35 660 nowych przypadków i 1072 związanych z nimi zgonów w ostatnim dniu, zaledwie trzy razy mniej niż w sobotę, co daje w sumie 8,2 miliona przypadków i 230 600 zgonów.

Większość nowych pozytywów wykryto w stolicy (5279), w Sankt Petersburgu (3297) oraz w obwodzie moskiewskim (3030), według danych oficjalnej rosyjskiej agencji informacyjnej Sputnik.

W czwartek burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin zarządził 10 świąt między 28 października a 7 listopada, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Tym samym poparł propozycję prezydenta Władimira Putina, wzywającą do podjęcia podobnych działań w całym kraju.

Jak dotąd około jedna trzecia ludności Rosji posiada pełne wytyczne, a kilka sondaży pokazuje, że ponad połowa Rosjan nie planuje się szczepić, co władze obwiniają za jedną z przyczyn rozprzestrzeniania się wirusa. wirus.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *