Rosja przygotowuje struktury sieci komórkowych 5G

MOSKWA, 24 kwietnia (Prensa Latina) Nowe rozwiązania dla sieci komórkowych standardu 5G będą integrowane na rynku przez specjalistów z Centrum Technologicznego Skoltech – powiedział dziś profesor Moskiewskiego Uniwersytetu Technologicznego Dmitrij Lakuncew.

„Nasze prototypy będą testowane w sieciach moskiewskich operatorów metra na linii Bolszaja Kolcewaja, co umożliwi uzyskanie pierwszych obszarów testowych zasięgu 5G w Moskwie” – powiedział Lakuncew w wywiadzie dla kanału telewizyjnego TVBRICS.

Naukowiec dodał, że pracownicy centrum opracowują zarówno struktury, jak i programy, a projektowany sprzęt może zapewniać różne prędkości łącza internetowego, ale nie mniejsze niż 100 megabajtów.

„Ten próg jest określony w międzynarodowym standardzie 5G. Oznacza to coś bardzo prostego: gdy go przekroczysz, różnica między Internetem przewodowym a bezprzewodowym znika dla Ciebie.

„Po pierwsze, szybkość przesyłania danych wzrosła co najmniej dziesięciokrotnie w porównaniu z 4G. Po drugie, mamy bardzo silne wsparcie dla Internetu przedmiotów „- dodał Lakuntsev.

Eksperci nazywają Internet Rzeczy transmisją danych przez urządzenia niezależnie, bez operatora, jakąkolwiek osobą. „Przeglądarka w Twoim samochodzie to Internet Rzeczy, bo sama, bez Twojej pomocy, gdzieś przesyła dane, zwraca je, wyświetla na ekranie.

Zdaniem ekspertów z czasem takich urządzeń będzie coraz więcej, a Ty będziesz mógł oglądać filmy w wysokiej jakości i bez opóźnień, a także szybko wyszukiwać informacje.

Statystyki pokazują, że w krajach, w których takie sieci już działają, ruch mobilny podwaja się lub wzrasta. W Rosji, według przedstawicieli branży, komercyjne sieci 5G zaczną działać w 2025 roku.

mim/gfa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *