Rosja Ukraina wojna, na żywo

Rosja Ukraina wojna, na żywo

Ameryka uważa, że ​​to przesada Wkrótce negocjować ewentualne wejście Ukrainy do NATOchociaż wzywa do zorganizowania szczytu organizacji w tym tygodniu w Wilnie, aby rozpocząć wytyczanie kursu.

Kraje sprzymierzone Będziesz miał okazję przemawiać w Wilnie Doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział w niedzielnej rozmowie z mediami o tym, dokąd zmierzamy, jeśli chodzi o potrzebne reformy, „aby Ukraina mogła zostać rozważona przy wejściu do NATO.

Na pokładzie Air Force One, w kierunku Londynu, gdzie przebywa amerykański prezydent. Joe BidenaNa początku swojej podróży do Europy Sullivan podkreślił, że Stany Zjednoczone nie będą opowiadać się za natychmiastowym przystąpieniem Ukrainy do NATO na szczycie, który odbędzie się na Litwie 11 i 12 grudnia.

W wywiadzie przeprowadzonym przez CNN w ubiegły piątek i wyemitowanym dzisiaj prezydent Biden stwierdził, że Ukraina nie jest jeszcze gotowa do członkostwa w NATO i że Wojna Rosji na Ukrainie musi się zakończyć, zanim koalicja rozważy dodanie kraju.

„Nie sądzę, aby w NATO istniał konsensus co do tego, czy Ukraina powinna zostać włączona do rodziny NATO teraz, w tym czasie, w środku wojny” – powiedział prezydent. I tak Biden zadzwoniłZaprojektuj logiczną ścieżkę dla Ukrainy, aby zakwalifikować się do wejścia do NATO”.

W rozmowie z mediami Sullivan wyjaśnił, że kraje NATO znajdują się w tym momencie.praca nad wersją w sprawie języka odnoszącego się do chęci Ukrainy do ubiegania się o członkostwo w NATO”.

„Myślę, że w drodze do Wilna zobaczymy, jak sojusznicy osiągną konsensus w tej sprawie” – powiedział. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przyznał w piątek, że 31 sojuszników wciąż pracuje nad projektem. Ogłoszenie szczytugdzie istnieje podział opinii między państwami w kwestii przystąpienia Ukrainy do sojuszu.

Chodzi o to, aby opierać się na języku, którego użyto na szczycie w Bukareszcie w 2008 r., kiedy tak mówili alianci Ukraina i Gruzja staną się członkami Ale bez określenia na to kalendarza, według źródeł sojuszniczych.

Stoltenberg zapowiedział, że szefowie państw i rządów uczestniczący w szczycie uzgodnią różne środki dot Zbliżenie Ukrainy do NATO, ale potwierdzili, że nie zaproponują swojego wpisu. NATO jako organizacja nie zaopatruje Ukrainy w broń, ale zaopatruje Ukrainę w sprzęt medyczny, paliwo, mosty pontonowe, sprzęt do trałowania min czy wsparcie sektora bezpieczeństwa i obrony, na które uzgodniono już 500 mln euro. (EFE)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *