Rosja utrzymuje Polskę 1-1 w okresie rozgrzewki فترة

Wyeksponowana polska drużyna zmagała się 1:1 z wizytą w Rosji w ramach przygotowań do Euro 2020 we wtorek po tym, jak Wiaczesław Karawajew sprawdził pierwszy mecz Jakuba Swerczuka z gospodarzami.

Polski trener Paulo Sousa zwolnił kilku kluczowych piłkarzy, w tym najlepszego strzelca Roberta Lewandowskiego, ale jego drużyna dobrze wystartowała, gdy Świerczok dał im prowadzenie, strzelając swojego pierwszego gola w reprezentacji w czwartej minucie.

Napastnik wyprzedził rosyjskiego bramkarza Antona Shonina osiem metrów za Przemysławem Frankowskim i podał mu podanie od Mateusza Klicha, ku uciesze kibiców na wrocławskim stadionie Mejskiego.

Rosjanie wycofali się z pierwszej akcji, ale wyrównali w 20. minucie, gdy prawy obrońca Karawajew uderzył piłkę nad bramkarzem Łukaszem Fabianskim w dalekim słupku po wspaniałym dośrodkowaniu Alexandra Golovina.

Clic trafił w poprzeczkę po sześciu minutach, zanim dośrodkowanie Swerczuka trafiło w poprzeczkę z nieubłaganym tempem, które w pierwszej połowie dostarczyło mnóstwo rozrywki. Mecz załamał się po przerwie, ponieważ obie drużyny dokonały serii zmian i żadna z nich nie była w stanie stworzyć wyraźnych szans.

Rosja jest w grupie B na Euro 2020 wraz z Danią, Finlandią i Belgią, a Polska w grupie E wraz z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *