Rosja: „Wzrost NATO na Morzu Czarnym oznacza igranie z ogniem”

Rusia: "El aumento de la agrupación de la OTAN en el mar Negro supone jugar con fuego"

Wysłano:

11 listopada 2021 08:32 GMT

Powtarzające się prowokacje w pobliżu rosyjskiej granicy wystawiają na próbę „wolę i determinację” Moskwy w obronie jej interesów.

„zwiększ agregację” la OTAN „Igranie z ogniem na Morzu Czarnym jest próbą wystawienia oporu Rosji na próbę” – ostrzegł rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow.

Według wicekanclerza Rosja wzywa Stany Zjednoczone do „poważnej oceny zagrożeń” związanych z prowokacyjną działalnością jej armii na Morzu Czarnym.
Riabkow potępił, że „okresowo prowadzą tak zwane działania szkoleniowe”, które w rzeczywistości są „działaniami prowokacyjnymi”. Informa Tas.

Takie podejście testuje też „wolę i determinację” Moskwy w obronie swoich interesów i zachęca do najgorszych trendów w ukraińskiej polityce. W związku z tym Riabkow ubolewał nad „Przytłaczająca ironia” w Kijowie I rosnące „zaprzeczenie podstaw ugody na południowym wschodzie tego kraju”.

„Rośnie ryzyko kolizji”

Riabkow podkreślił też, że rosyjska obrona jest „niezawodna”, a jej dyplomaci „znają dogłębnie” plany Zachodu. „Jesteśmy gotowi ich odeprzeć, ale niestety musimy rozpoznać naszych kolegów po drugiej stronie Ignorują pewne oczywiste rzeczy i logikęWskazuje to na zwiększone ryzyko kolizji”.

Wicekanclerz zauważył, że Rosja ze swojej strony prowadzi szkolenia wojskowe „na swoim terytorium”, podczas gdy okręty amerykańskie znajdują się „tysiące mil od swoich baz”. Zapytał, co robią na Morzu Czarnym? W jego opinii, Wyjaśnienie „utrzymanie swobody nawigacji nie działa”. W tym przypadku.

Brak porozumienia w „dziesiątkach spraw”.

Wicekanclerz uznał ostatni cykl spotkań za „pozytywny”, choć żałował, że brakuje tematów, „w których dialog ze Stanami Zjednoczonymi jest owocny”. W tym sensie podkreślił, że tam Duże różnice w podejściu Z Moskwy i Waszyngtonu o „dziesiątkach spraw dwustronnych i międzynarodowych”.

możliwość posiadania Komunikacja dwustronna „na najwyższym poziomie” Riabkow powiedział, że istnieje „aktualny problem” między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, ale nie sprecyzował, kiedy to może się wydarzyć ani jaka może przybrać jego ostateczna forma.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *