Rosja zapobiega atakowi na ropociąg w obwodzie wołgogradzkim”

Rosja zapobiega atakowi na ropociąg w obwodzie wołgogradzkim”

W poniedziałek ukraińskie siły zbrojne przypuściły ataki na miasto Energodar, gdzie znajduje się elektrownia atomowa Zaporoże.Władze lokalne poinformowały prasę.

Przez ponad godzinę terroryści z ukraińskich sił zbrojnych intensywnie strzelali pociskami artyleryjskimi. Wybuchy odnotowano w Energodarze, w pobliżu elektrowni jądrowej Zaporoże, w dzielnicach mieszkaniowych miasta i w strefie przemysłowejOni powiedzieli.

Miejscowa administracja cywilno-wojskowa ogłosiła, że ​​„z przeciwległego brzegu Dniepru ponownie rozpoczęto ostrzał ludności cywilnej i infrastruktury cywilnej miasta Energodar”.

W tej chwili miejskie służby ratownicze gromadzą informacje na temat obrażeń i uszkodzeń infrastruktury cywilnej.

Równolegle Władimir Rogow, członek Rady Głównej administracji cywilno-wojskowej obwodu, napisał na swoim koncie w Telegramie, że W ciągu ostatnich dwóch godzin był świadkiem około 25 ciężkich ataków artyleryjskich na teren fabryki i dzielnice mieszkalne.

W ostatnim czasie zakład w Zaporożu był wielokrotnie celem ataków armii ukraińskiej.

Rosyjskie MSZ ostrzegło, że wybuchy dokonane przez ukraińskie siły zbrojne przeciwko elektrowni stanowią „akt terrorystyczny nuklearny” i mogą spowodować katastrofę gorszą niż wypadek w elektrowni w Czarnobylu.

Ukraiński Obwód Zaporoże zaproponował w poniedziałek zawieszenie broni w pobliżu elektrowni atomowej w obliczu ataków w Kijowie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.