Rosja „znacząco” ograniczy swoją aktywność militarną w Kijowie i Czernihowie – Juventud Rebeldy

Rosja „znacząco” ograniczy swoją aktywność militarną w Kijowie i Czernihowie - Juventud Rebeldy

Stambuł, 29 marca. – Władimir Miediński, szef rosyjskiej delegacji do negocjacji pokojowych, potwierdził we wtorek, że jego kraj podjął „dwa kroki w kierunku deeskalacji konfliktu na Ukrainie”, jeden na polu wojskowym, a drugi. na polu politycznym.

Na zakończenie trwającej trzy godziny czwartej rundy rozmów, która odbyła się we wtorek w Pałacu Dolmabahce nad brzegiem Bosforu w Turcji między Rosją a Ukrainą, rosyjska delegacja wyjaśniła na konferencji prasowej, że na szczeblu wojskowym Sputnik Mundo cytuje Sputnik Mundo: Podjąłem decyzję o znacznym ograniczeniu działań wojskowych w kierunku Kijowa i Czernigowa.

Jeśli chodzi o panoramę polityczną, istnieje możliwość spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy w momencie podpisywania przyszłego traktatu pokojowego.

David Aragamia, członek reprezentacji Ukrainy, podkreślił, że naród uważa kraje Rady Bezpieczeństwa ONZ, a także Niemcy, Kanadę, Polskę, Izrael i Turcję za gwarantów swojego bezpieczeństwa, z których część podała już swoje pierwsze aprobata.

Dodał, że Kijów proponuje nowy system gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy i przewiduje w przyszłym traktacie, że jeśli coś się wydarzy, w ciągu trzech dni muszą odbyć się konsultacje, po których państwa-gwaranty muszą udzielić Ukrainie pomocy.

Miediński stwierdził, że propozycje Ukrainy dotyczące gwarancji bezpieczeństwa nie dotyczą Krymu, Sewastopola i Donbasu i zakłada, że ​​Kijów „porzuca zamiar” odzyskania tych terytoriów „środkami wojskowymi” i akceptuje, że „jest to możliwe tylko w drodze negocjacji”.

„Oczywiście nie jest to w żaden sposób zgodne z naszym stanowiskiem, ale Ukraina sformułowała swoje podejście” – dodał Miedinsky. Rosyjski negocjator ogłosił również podczas transmisji telewizyjnej, że Ukraina „rezygnuje z sojuszy wojskowych, rozmieszczania zagranicznych baz i jednostek wojskowych oraz ćwiczeń wojskowych” w jego kraju.
terytoria „bez zgody państw gwaranta bezpieczeństwa, w tym Rosji”.

„Rosja ze swojej strony nie sprzeciwia się zamiarowi przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej” – powiedział Miedinsky, opisując propozycje Kijowa jako konstruktywny krok w kierunku rozwiązania porozumienia.

Zaznaczył też, że propozycje zakładają deklarację Ukrainy jako kraju, który zawsze zachowa neutralność w ramach międzynarodowych gwarancji prawnych.

Zespół negocjacyjny w Moskwie i Kijowie przeprowadził kilka rund bezpośrednich konsultacji na terytorium Białorusi na przełomie lutego i marca, po czym kontynuował negocjacje wideo.

Spotkanie twarzą w twarz 29 marca jest wynikiem porozumienia, jakie prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan osiągnął 27 marca w rozmowie telefonicznej z jego rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.