Rosyjska Komisja Wyborcza wyklucza rywala Putina z wyścigu prezydenckiego

Rosyjska Komisja Wyborcza wyklucza rywala Putina z wyścigu prezydenckiego

Centralna Komisja Wyborcza Rosji odmówiła rejestracji dziennikarki Jekateriny Doncowej jako kandydatki na prezydenta krajuPod pretekstem, że dostarczone przez Ciebie dokumenty zawierają błędy.

„Znaleźliśmy błędy w dokumentach kandydata” – powiedział przedstawiciel Komisji podczas spotkania transmitowanego na żywo w Internecie, cytując przedstawiciela Komisji. Evie.

Według rosyjskiej komisji wyborczej dokumenty złożone przez Doncową zawierają aż sto błędów, w tym literówki w imionach i nazwiskach kilku członków jej grupy wsparcia.

17 grudnia Dontsova zdobyła poparcie 521 z ponad 700 uczestników niezależnej konferencji zorganizowanej w Moskwie. Dziennikarka ogłosiła swoje plany wyborcze w połowie listopada, stwierdzając, że „w ciągu ostatnich dziesięciu lat kraj podążał w złym kierunku”, co jej zdaniem prowadzi do „samozagłady”.

Wśród innych propozycji m.in. Dziennikarz wzywa do zaprzestania działań wojennych na Ukrainie i wprowadzenia demokratycznych reform w Rosji I uwolnienie więźniów politycznych.

Ta 40-letnia matka została wcześniej wybrana do rady miejskiej Regev, małego 60-tysięcznego miasta na północ od stolicy Rosji.

Sektor krytyczny wobec prezydenta Władimira Putina uważa, że ​​kampania dziennikarska została podważona To dowód na to, że w rosyjskich wyborach, które są pierwszymi wyborami prezydenckimi od początku wojny na Ukrainie, nie będzie mógł startować nikt, kto ma realne szanse na wygraną.

W oczach wielu sektorów Rosji wybory są fikcją, w której jedynym możliwym wynikiem będzie korzystny dla Putina.

O tym oświadczyła obecnie szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Ella Pamfilova Do startu w wyborach prezydenckich w Rosji aspiruje 29 osóbKtóre odbędą się w dniach 15–17 marca 2024 r.

W sobotę partia Sprawiedliwa Rosja jednomyślnie poparła kandydaturę Putina do reelekcji. Jedna Rosja zrobiła to samo tydzień temu.

Pomimo poparcia różnych partii, prezydent wystartuje w wyborach jako kandydat niezależny.

Według oficjalnych sondaży przeprowadzonych w ostatnich dniach przez rosyjski rząd, 80% obywateli aprobuje administrację PutinaJest prezydentem tego kraju od 2000 r., z czteroletnią przerwą (2008–2012). W tym okresie objął stanowisko premiera, gdyż konstytucja zabraniała mu objęcia trzeciej kadencji, zachował jednak władzę polityczną.

Reforma konstytucyjna z 2020 r. umożliwia Putinowi sprawowanie władzy przez dwie dodatkowe sześcioletnie kadencje, do 2036 r.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *