Rosyjska produkcja czołgów, najlepiej strzeżona tajemnica wojny

Rosyjska produkcja czołgów, najlepiej strzeżona tajemnica wojny

Jeden z największych sekretów każdej wojny Jest to zdolność przemysłowa, którą konkurenci muszą odrobić straty w walce. Ukraina od początku zlecała naprawy zepsutego sprzętu sąsiedniej Polsce i nadrabiała zaległościLub rosyjskie ataki na ich fabryki broni Wysyłaj nową amunicję i pojazdy od swoich zachodnich sojuszników.

Dla Rosji natomiast droga była zupełnie inna. Chociaż broń, którą dysponowała 24 lutego 2022 r., w dniu rozpoczęcia inwazji, była sześciokrotnie większa niż broń ukraińska, jest to broń mięśniowa. został poważnie zredukowany Poprzez urojeniowy plan okupacji, przestarzałą strategię walki, endemiczną korupcję urzędników i zachodnie sankcje zaczynają wyrządzać realne szkody rosyjskim zdolnościom produkcyjnym.

Zdolność reżimu Putina do odnowienia się Ogromne straty w słynnych czołgach głównych Na pierwszym planie jest to, co badał, Zawsze zgodnie z wersją KGBIwan Gerszkowicz, korespondent ds Dziennik Wall Streetzanim został aresztowany. Według Marii Zacharowej, zagranicznej rzeczniczki reżimu Putina, Gerszkowicz zbierał informacje o Grupie Wagnera w Jekaterynburgu i Niżnym Tagile, Gdzie znajduje się zakład UralvagonzavodSpecjalizuje się w montażu i naprawie zbiorników. Może grozić mu 20 lat więzienia po oskarżeniu o szpiegostwo, chociaż nie przedstawiono jeszcze żadnych dowodów.

Według monitoringu otwartych źródeł (ORIX) utracono liczbę rosyjskich czołgów Pomiędzy zniszczonymi, uszkodzonymi i zdobytymi jednostkami 1906, oryginalne wcięcie, które wzrasta do 9945 pojazdów wojskowych dowolnego typu. Według zachodnich źródeł wojskowych ta liczba czołgów, w większości spalonych (1151) lub znajdujących się już w rękach ukraińskich, to trofea wojenne (553). Stanowią 55-60% wszystkich rosyjskich czołgów będących w eksploatacji 24 lutego 2022 r..

ten opancerzony wojskowy zabójca, Nie widzieliśmy go od bitwy pod Kurskiem w 1943 roku, pchnął Putina do oddania gospodarki kraju na służbę wojny, aby odrobić straty i podtrzymać wysiłek wojenny w dłuższej perspektywie. Ponadto rosyjski dyktator nakazał otwarcie starych bunkrów z czasów zimnej wojny Aby wysłać starsze modele, takie jak T62, na front (zwłaszcza na froncie chersońskim przed wyzwoleniem go przez Ukrainę), a nawet Jeszcze starszy T54/55Autentyczne muzealne antyki. Uważa się, że Moskwa może odzyskać około 3500 czołgów podstawowych tych dwóch typów.

Trzy duże rosyjskie fabryki pancerne, które mogły wykonywać tę pracę polegającą na odnawianiu i modernizacji pojazdów opancerzonych, a także budowaniu nowych, takich jak zmodernizowany T90M, zostały przerwane: Uralvagonzavod, Omsktransmash i Kurganmashzavod. Początkowo wywiad rosyjski potwierdził, że śledztwo prowadzi amerykański korespondent Gershkovitch.

Istnieje kilka źródeł, które znają aktualny stan rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego: Jedną z nich jest analityczka Patricia Marins. Marins mówi, że te trzy fabryki mają wiele nowoczesnych i zabytkowych modeli samochodów pancernych, ale bez niezbędnych elementów, takich jak optyka, celowniki termowizyjne i stabilizatory działa, na Zachodzie produkowane są trzy technologie, które które już nie docierają z powodu kar. Zespoły te są niezbędne nie tylko w nowoczesnych samochodach, ale także w starych samochodach, które wymagają modernizacji.

Bez tych elementów te czołgi są bezużytecznymi metalowymi skorupami. Rosja zwróciła się do Chin o pomoc w wymianie pojazdów opancerzonych na komponenty elektroniczne, ale jak dotąd nie ma na to dowodów. Moskwa stara się też o przejmowanie innych rosyjskich firm Zacznij produkować ten drogi sprzęt, który jest tak niezbędny w twoich szafkach.

Tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni, Żołnierze Z widzieli, jak płonie 10 czołgów T90MNajnowszy i najdroższy rosyjski arsenał w rejonie Kremina w Ługańsku. Aby go zastąpić, zostanie użyty T62, a nawet T54 / 55. Model ten jest zasadniczo czołgiem z II wojny światowej, którego produkcja pojawiła się zbyt późno, aby wziąć udział w walkach, Ale jego charakterystyka nie jest nawet podobna do obecnego czołgu bojowego. Obsadzony jest również przez poborowych, a nie zawodowych czołgistów, co obniża ich wydajność.

Czołgi bojowe pochodzenia radzieckiego są mniejsze i lżejsze niż czołgi zachodnie, Są jednak gorzej opancerzeni, a ich technologia znacznie gorsza. To czyni ich bardziej bezbronnymi na polu bitwy. Zasadnicza różnica polega na tym, że Sowieci mają trzech członków załogi (strzelca, dowódcę i kierowcę), podczas gdy czołgi NATO potrzebują czterech (dowódca, strzelec, kierowca i ładowniczy). To dlatego, że rosyjskie czołgi używają mechanicznego ramienia, które trzyma amunicję w lufie, podczas gdy zachodnie pojazdy obsługują ją przez członka załogi. Ma to zalety (szybkość) i wady, takie jak ryzyko podróżowania w tym samym przedziale co amunicja, które eksplodują przy minimalnym przebiciu pancerzaco powoduje, że opancerzone wieżyczki podskakują, co widzieliśmy podczas tej wojny.

Na Ukrainie starcia pancerne z pancernymi były rzadkie, np Czołgi były używane bardziej jako pojazdy wsparcia piechoty I w tym zadaniu czołgi NATO są również lepsze od Rosjan, ponieważ siły Z mają znacznie mniej broni przeciwpancernej, podczas gdy Ukraińcy mają tysiące wystrzeliwanych z ramion pocisków Javelin lub Mlaw, co zmniejsza liczbę setek czołgów. obrócony w popiół od początku inwazji.

Trudno uwierzyć w podane przez samego Putina liczby o możliwościach rosyjskiego przemysłu w zakresie produkcji nowych czołgów: do 3000 sztuk rocznie. Gdyby to była prawda, nie widzielibyśmy tych pociągów z czołgami z lat 50. Rosja traci 130 czołgów miesięcznie A jego obecna produkcja jest daleka od tego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *