Rosyjskie MSZ nakłada sankcje na członków Kongresu USA – Escambrai

Rosyjskie MSZ nakłada sankcje na członków Kongresu USA - Escambrai

W świetle utrzymujących się sankcji USA planowane są dalsze rosyjskie środki zaradcze

Działania podjęte przez Moskwę w odpowiedzi na ogłoszone przez Waszyngton sankcje.

Rosja zakazała 398 członkom amerykańskiej Izby Reprezentantów stałego wjazdu do kraju od czwartku, poinformowało rosyjskie MSZ.

Według oświadczenia opublikowanego w środę wieczorem, środek jest odpowiedzią na sankcje ogłoszone przez Waszyngton 24 marca wobec 328 członków rosyjskiej Dumy Państwowej (izby niższej), którzy stanowią praktycznie cały jej skład, w tym prawodawców znajdujących się na powyższej czarnej liście. .

Lokalny Departament Stanu zauważył, że nowe sankcje nałożone przez Kongres USA, oprócz tych przedstawionych wcześniej na innej liście, uzupełniają sumę wszystkich prawodawców w tym północnoamerykańskim kraju, które Moskwa usankcjonowała w systemie wzajemności.

Tekst ostrzegał, że „w świetle ciągłych sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone, oczekuje się w najbliższej przyszłości ogłoszenia dalszych rosyjskich środków zaradczych polegających na zwiększeniu liczby osób znajdujących się na liście wykluczeń i innych środkach odwetowych”.

Rosja rozpoczęła operację militarną na Ukrainie 24 lutego, po tym, jak władze tzw. republik donieckiej i ługańskiej jednostronnie zwróciły się o pomoc w odparciu eskalacji agresji i intensywnego bombardowania przez Kijów.

Wcześniej Moskwa uznała niepodległość i suwerenność obu terytoriów i podpisała z jej przywódcami traktaty o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy, które obejmowały nawiązanie stosunków dyplomatycznych i pomoc wojskową.

Od początku działań zbrojnych przeciwko Kijowowi kraj ten boryka się z dużą liczbą sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych i innych krajów zachodnich, wymierzonych w kluczowe sektory gospodarki, handlu i finansów.

Obejmował również wydalenie ponad 300 rosyjskich dyplomatów z różnych krajów oraz zakaz wjazdu do wielu z tych krajów wyższym urzędnikom, ustawodawcom i politykom.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.