Rosyjskie sankcje wpływają na hodowlę pstrąga w Finlandii

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Helsinki, 1 czerwca (Prinsa Latina) Stawy na fińskich farmach rybnych są wypełnione pstrągami, które pierwotnie były przeznaczone na eksport do Rosji, a które być może trzeba będzie zniszczyć, twierdzi Timo Halonen, doradca Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa.

„Prawo ochrony środowiska nie jest elastyczne z tymczasowymi zezwoleniami środowiskowymi, więc staramy się znaleźć inne środki, wszystko wskazuje na to, że zostanie on wprowadzony na rynek krajowy” – wyjaśnił Halonen, według krajowej telewizji Yle TV.

Urzędnik argumentował, że przy wstrzymanym eksporcie do Rosji miliony funtów młodych pstrągów tęczowych może wymagać zniszczenia, ponieważ doprowadzenie ich wszystkich do dorosłości wymagałoby rozszerzonych pozwoleń na wpływ na środowisko.

Hodowla ryb w Finlandii wymaga pozwolenia środowiskowego, które określa limity wielkości ryb, które mogą być hodowane, oraz maksymalną ilość paszy wykorzystywanej do ich hodowli.

Ze swojej strony hodowcy ryb pokładają nadzieję w zgodzeniu się na petycję do Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa z prośbą o tymczasowe złagodzenie przepisów, aby umożliwić im hodowlę młodego łososia, którego już mają.

Zamiast tymczasowego rozwiązania, hodowcy ryb chcący rozszerzyć produkcję na rynek lokalny prawdopodobnie przejdą proces uzyskiwania nowych zezwoleń z wyższymi limitami.

Pod pretekstem wojny na Ukrainie Unia Europejska wraz ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami wdraża tysiące środków przymusu o charakterze gospodarczym, które mają na celu osłabienie Moskwy poprzez atakowanie wszystkich sektorów poprzez eskalację do niespotykanych wcześniej poziomów.

Prezydent Rosji Władimir Putin zadeklarował, że sankcje doprowadzą do wzrostu inflacji i kryzysu gospodarczego w regionie, czego skutki ucierpią miliony Europejczyków.

mgt / hml

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.