Roszczenia o bezrobocie znów rosną w USA

Wenezuela potwierdza swoją solidarność z Saint Vincent i Grenadynami

22 lipca 2021, 15:44WASZYNGTON, 22 lipca (Prensa Latina) Zasiłki dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych niespodziewanie wzrosły do ​​419 tys., pomimo ożywienia gospodarczego i poprawy na rynku pracy, jak podał dziś Departament Pracy.

Rekord był o 51 tys. wyższy niż w poprzednim tygodniu, kiedy policzono 368 tys., a także wyższy od oczekiwanych przez analityków 360 tys.

Liczba opublikowana przez Departament Pracy jest najwyższa dla ubezpieczenia na wypadek bezrobocia od dwóch miesięcy, wskaźnik, który spada od stycznia, kiedy osiągnął limit 900 tys.

Poinformowano również, że w tygodniu kończącym się 10 lipca z tego świadczenia socjalnego korzystało 3,23 mln osób, w porównaniu z 3,26 mln w poprzednim tygodniu.

Tygodniowa liczba bezrobocia, która w marcu 2020 r. osiągnęła bezprecedensowy poziom 6,8 mln w wyniku pandemii Covid-19, stopniowo spada, ale obecne dane wskazują, że ożywienie na rynku pracy zostało zahamowane.

Od tego czasu liczba nowych wniosków o świadczenia utrzymuje się powyżej 365 tys., przed wybuchem epidemii i przez kilka tygodni średnia wynosiła około 205 wniosków.

msm / crc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *