Rozpoczyna się segment wysokiego szczebla Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych – Prensa Latina

Rozpoczyna się segment wysokiego szczebla Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych - Prensa Latina

Zostało to ogłoszone przez dyplomatę Malediwów, Abdullaha Shahida, który przewodniczy tej 76. sesji, której celem jest wzmocnienie środków mających na celu wyjście z kryzysu zdrowotnego.

W swoim przemówieniu otwierającym 76. sesję Zgromadzenia w zeszły wtorek powiedział, że w tej chwili potrzebna jest duża nadzieja i chociaż pandemia wywołała bezprecedensowy kryzys, wiele aktów współczucia i ludzkości było również świadkami.

Spotkanie inauguracyjne segmentu wysokiego szczebla w ten poniedziałek będzie gospodarzem momentu zrównoważonego rozwoju, aby przeanalizować postępy w zakresie tych 17 celów, podobnie jak świat stoi w obliczu nierównej odpowiedzi na kryzys zdrowotny, co wpływa na realizację Agendy 2030, szczególnie w zakresie rozwoju kraje.

W szczególności, w swoim pierwszym przemówieniu na nowej sesji Zgromadzenia, Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Antonio Guterres, nalegał na konieczność wytrwania w leczeniu Covid-19 poprzez sprawiedliwą dystrybucję szczepionek na całym świecie.

Ponadto wezwał do dalszych wysiłków na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i osiągnięcia bardziej ambitnych celów Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych w Glasgow (Szkocja).

Jutro rozpocznie się ogólna debata Zgromadzenia, w której będą interweniować szefowie państw i rządów oraz inni dygnitarze, która odbędzie się w mieszanym formacie, dającym możliwość podróży do Kwatery Głównej i wygłoszenia przemówienia na żywo lub wysłania wcześniej nagranych wystąpień.

Ponad 100 szefów państw i rządów poinformowało, że osobiście wezmą udział w tej dyskusji, po tym, jak pandemia Covid-19 w 2020 roku zakazała ich obecności w ONZ, a wydarzenie odbyło się prawie po raz pierwszy.

przywódcy USA, Joe Biden; z Korei Południowej Moon Jae In; A z Turcji Recep Tayyip Erdogan to niektórzy z tych, którzy już zapowiedzieli swój udział w debacie, która odbędzie się w dniach 21-27 września.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson również planuje udział; Naftali Bennett z Izraela. i Narendra Modi z Indii.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19, w budynku będą przestrzegane rygorystyczne protokoły zdrowotne, które obejmują między innymi używanie masek w pomieszczeniach i fizyczne dystansowanie, zgodnie z dokumentem zatwierdzonym przez ONZ.

Aby ograniczyć liczbę osób, dostęp i obecność na sali publicznej będzie ograniczona do czterech przedstawicieli każdego państwa członkowskiego i obserwatora, w tym głowy państwa lub rządu.

Podobnie planowane są dwustronne spotkania między VIP-ami, którzy osobiście uczestniczą w największym wydarzeniu organizowanym każdego roku przez ONZ.

JCM / IFB

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *