Rozważają poważne relacje między prezydentem Ekwadoru a dokumentami Pandory

Rozważają poważne relacje między prezydentem Ekwadoru a dokumentami Pandory

W oficjalnym oświadczeniu organ, który obejmuje większość ludów przodków tego południowoamerykańskiego kraju, odniósł się do niedawnego raportu Komisji ds. Gwarancji Konstytucyjnych Zgromadzenia Narodowego, w którym ustawodawca uznał, że prezydent nie wypełnił zobowiązania do karty moralnej zatwierdzonej podczas powszechnych konsultacji w 2017 roku.

Zgodnie z przepisami ludności dygnitarze lub aspirujący urzędnicy pełniący urzędy publiczne nie mogą posiadać aktywów lub kapitału w krajach uznawanych za raje podatkowe, ponieważ zachęcają one do uchylania się od płacenia podatków.

„Stowarzyszenie Guillermo Lasso z Pandora Papers tylko pogłębia już istniejącą sytuację kryzysu i niepokojów społecznych, których Ekwador doświadcza z powodu wielu kryzysów: brak możliwości zatrudnienia, spadek praw pracowniczych, historyczna niepewność, pojawienie się nowej fali imigracji , pozbawienie wolności”, powiedział Cony. sektor rolniczy”.

W związku z tym dodał, że moralnym obowiązkiem wszystkich obywateli i władz jest zastosowanie w tej sprawie niezbędnych kar, które pomogłyby zainicjować zmiany w obecnych uwarunkowaniach finansowych i podatkowych odpowiedzialnych za rażącą i nieludzką niesprawiedliwość społeczną wyrządzaną krajowi. . narody.

Rzecznikom rządu, którzy bronią „zasadności uchylania się od opodatkowania”, przypominamy, że te zasoby ukryte w rajach podatkowych są kradzieżą całego społeczeństwa i są rabunkiem zwykłego podatnika, który płaci swoją część. Podkreślił Konfederację.

Zgodnie z wyrokiem do rajów podatkowych zalicza się oszustwa podatkowe, kradzieże, rozboje, biedę, nieprzyzwoitą koncentrację bogactwa i nierówności społeczne.

„W tej chwili to wstyd, że podczas gdy dyrektor generalny próbuje usprawiedliwić uchylanie się od płacenia podatków przez jednego z najbogatszych prezydentów w historii, jednocześnie ogłaszając brak środków na początkowy budżet, który zabiera 291 milionów dolarów na zdrowie i 278 milionów na edukacja” – ocenił.

Jego zdaniem środki te nie są dostępne, ponieważ grupy finansowo-gospodarcze unikają podatków.

Dla Kony’ego, gdyby Guillermo Lasso i grupy ekonomiczne zapłaciły minimalny podatek w wysokości 2% swoich dochodów, tak jak zrobił to w przypadku mikroprzedsiębiorców, państwo zarobiłoby co najmniej dodatkowe 1306 milionów dolarów, co wystarczyłoby na uniknięcie cięć gotówki. w ważnych sektorach.

Szacunki przypadków kontrastują z około jednym procentem dochodów bogatych płaconych, wielu za pośrednictwem spółek offshore i kont w rajach podatkowych, gdzie ich bogactwo jest ukryte, co ułatwia zwroty podatku o niskich dochodach.

W raporcie Komisji Gwarancji Konstytucyjnych, przyjętym 5 listopada, stwierdzono, że głowa państwa jest „bezpośrednio związana” z rajami podatkowymi.

Informacje do analizy w zespole parlamentarnym zostały oparte na danych dostarczonych przez ustawodawcę Monikę Palacios, z których wynika, że ​​transfer akcji ich spółek offshore, którego dokonał Lasso, nastąpił oficjalnie po jego zarejestrowaniu jako kandydata na prezydenta.

Ocena została oparta na dowodach wskazujących na możliwość popełnienia przestępstwa oszustwa podatkowego, w oparciu o rozbieżności w płaceniu podatków w różnych spółkach Banco de Guayaquil i Lasso Group.

Generalnie sprawa ta budzi kontrowersje, bo prawnik wybitnej osobistości Eduardo Carminiani potwierdza, że ​​Panamski Urząd Nadzoru Bankowego informuje o zbyciu akcji 15 września 2020 r., na kilka dni przed zgłoszeniem nominacji.

Analitycy polityczni uważają jednak, że obecna sytuacja generuje scenariusz kryzysu rządzenia, ze względu na niskie poparcie i wiarygodność prezydenta, który również nie będzie miał pola manewru w realizacji narodowego planu rozwoju.

mim / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *