Rubel wraca do poziomu sprzed wojny. Czy Rosja znów odzyska siły?

Po fali nowych sankcji wobec największego słowiańskiego państwa na świecie nastąpił głośny spadek rubla w stosunku do światowych walut, jednak obecnie wydaje się, że waluta nie tylko się odbudowała, ale wręcz przekroczyła przedwojenne poziomy. , sugerując, że sankcje te nie mają takiego skutku, jaki Zachód myślał, że miały, pozwalając Putinowi na projekcję władzy, gdy kontynuuje swoją kampanię aneksji Donbasu, grożąc jednocześnie próbą zajęcia innych terytoriów.

Ożywienie to kontrastuje z obecną przerwą w rozmowach pokojowych, a także wysyłaniem w przyszłości większej pomocy logistycznej na Ukrainę. Oczywiście sytuacja geopolityczna nie była tak prosta, jak powiedzenie: wszyscy są przeciwko Rosji, ponieważ kraj wciąż ma ważnych sojuszników handlowych, w tym sojuszników na Zachodzie, którym nadal sprzedaje ropę, wśród innych podstawowych produktów, które są obecnie uważane za bardziej wartościowe . niż przez długi czas. Już kilka lat. To właśnie odkupienie rubla, które po raz kolejny stało się atrakcyjną walutą wymiany na Forex, a także strategicznym punktem do wykorzystania Automatyczna kopia NAGA, a także innych brokerów internetowych. Ale czy Rosja naprawdę ma władzę, o której twierdzi, że ma? Czy to znak, że kraj może jeszcze wygrać tę wojnę?

Potęga gospodarcza Rosji

Nie wolno nam w żadnym momencie zapominać, że pomimo tego, że Rosja jest jedną z najważniejszych potęg militarnych na świecie, to wciąż jest krajem biednym, dlatego siła gospodarcza jest skoncentrowana przede wszystkim w państwie. Spodziewano się, że po sankcjach pieniądze, które Rosja wyda na wojnę, staną się nie do utrzymania dla rządu, jednak Putin pozostał stanowczy w swoich celach i chociaż początkowo wydawał się mieć poważny problem, teraz panorama wydaje się być innym.

Rosja nadal ma sojuszników, którzy chcą kupować od nich ropę i bezpośrednio udzielać wsparcia gospodarczego. Ponadto pojawiło się wiele spekulacji, a sam Putin sugerował, że kraj zacznie omijać międzynarodową blokadę, wykorzystując kryptowaluty jako środek płatniczy. Wszystkie te blokady zmieniły różne sektory gospodarki, przynosząc korzyści niektórym, a innym szkodząc i dramatycznie zmieniając krajobraz międzynarodowy.

Tak więc geopolityczne znaczenie Rosji, mimo że wiele krajów zachodnich „odwróciło się od niej plecami”, nie ośmiela się całkowicie zamykać drzwi przed perspektywami negocjacji z rządem.

Coraz dalej od pokoju

Gdy Rosja odzyskuje siły i przygotowuje się na swój drugi wiatr, nowe zagrożenia zostały skierowane na kraje sąsiadujące z Ukrainą, zwłaszcza Polskę, kraj, który wcześniej otrzymywał wiele zagrożeń, oraz Mołdawię, region, na który Rosja patrzy dobrze. Według ekspertów 9 maja to Główna data zakończenia konfliktuPonieważ ten dzień to w Rosji Dzień Zwycięstwa, a dla Putina jest to główny dzień, w którym muszą znaleźć sposób na ogłoszenie zwycięstwa.

Negocjacje pokojowe nie doszły do ​​skutku, a zamiast tego wydaje się, że niewielka ilość zebranych zbiorów zgniła i chociaż wysiłki dyplomatyczne są kontynuowane, konflikty interesów napędzające mechanizm tej wojny stają się coraz bardziej widoczne i jest mało prawdopodobne, aby zanikły. w najbliższym czasie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.