Ruch oporu w Libanie, Iraku i Jemenie odpowiada na izraelską agresję (+zdjęcia)

Ruch oporu w Libanie, Iraku i Jemenie odpowiada na izraelską agresję (+zdjęcia)

Bejrut, 16 grudnia (Prensa Latina) W dniu dzisiejszym ruchy oporu w Libanie, Iraku i Jemenie kontynuowały operacje wojskowe w odpowiedzi na izraelską agresję na naród palestyński w Strefie Gazy.

W obliczu wrogości lotnictwa Tel Awiwu wobec południowych miast bojownicy Hezbollahu przeprowadzili w ciągu dnia co najmniej sześć operacji przeciwko pozycjom i siłom wroga rozmieszczonym wzdłuż granicy.

Libański ruch oporu potwierdził w oświadczeniu, że w pobliżu bazy Barkat Risha przeprowadzono dwie operacje przeciwko izraelskim żołnierzom, oprócz zamachu bombowego przy użyciu drona na spotkaniu członków w mundurach wojskowych przed koszarami Al-Rameem w Iranie. zajęta wioska Honin.

Ogłosili także operacje wymierzone w siły zmechanizowane na terenie motelu i grupę żołnierzy, którzy weszli do dwóch domów w osadzie Al-Manara.

W tym kontekście izraelskie media podały, że jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w incydencie na granicy z Libanem, który określiła jako poważny, ponieważ w pobliżu Margaliot wykryto eksplozję drona.

Ze swojej strony ruch oporu w Iraku przeprowadził operacje przeciwko siłom amerykańskim w nielegalnych bazach w Al-Malikiyah i w obozie Koniko w północno-wschodniej Syrii.

W tym samym duchu jemeński ruch Ansar Allah wystrzelił dużą liczbę dronów przeciwko wrażliwym celom w mieście Umm al-Rashrash w Ejlacie.

W oświadczeniu podkreślił, że atak ten ma na celu wsparcie uciskanego narodu palestyńskiego, który jest oblegany i poddawany agresji w Strefie Gazy.

Oprócz operacji rakietowych i dronów przeciwko Ejlatowi nakłada blokadę na port miasta, uniemożliwiając przepływ wszystkich statków zmierzających do Izraela przez Morze Czerwone i Morze Arabskie.

Zdaniem ekspertów wojskowych jemeńskie rakiety są w stanie razić amerykańskie bazy w państwach Zatoki Perskiej, Morzu Czerwonym i Cieśninie Bab al-Mandab.

Jednocześnie iracki ruch oporu ma możliwość atakowania nielegalnych amerykańskich enklaw na granicy z Syrią. Jednocześnie libański Hezbollah może dotrzeć do dowolnego punktu w historycznej Palestynie.

MOJE M

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *