RWE świętuje wzrost dywidendy na giełdzie w 2023 r., …

RWE Na giełdzie, której cena rośnie o prawie 3%, wzrost w Dywidenda ogłoszonej na 2023 r., do 1 euro za akcję, w porównaniu do 0,90 euro w roku poprzednim. Wszystko to po podwojeniu zysku netto i przekroczeniu oczekiwań co do wyniku operacyjnego brutto (początek) w 2022 roku, więc radzi sobie lepiej niż rodak E.On.

Największy niemiecki producent energii posiada aeg głównych akcjonariuszy do Suwerennego Funduszu Majątku Kataru (QIApo konwersji obowiązkowej obligacji zamiennej w tym miesiącu) oraz amerykański fundusz inwestycyjny Czarny kamień (6,47%). Te same pozycje w hiszpańskiej firmie energetycznej zajmują również dwa fundusze Iberdrola.

Przychody z EPTDA działu energii wodnej, biomasy i gazu potroiły się do 2,369 mln; Oprócz 827 milionów lądowych obszarów wiatrowych i słonecznych, które wzrosną częściowo dzięki zakupowi Con Edison Clean Energies Businesses; Morska energetyka wiatrowa była drugim co do wielkości źródłem całkowitego EBITDA (1 412 mln)

w 2022 r, radził sobie dobrze, podwajając skorygowany zysk netto i zysk operacyjny (ebit) oraz zwiększając rentowność odsetek, podatków i amortyzacji, dzięki ekspansji odnawialnych źródeł energii i kontekstowi rosnących cen energii. Konkretnie, skorygowany zysk netto Podwoiła się z 1,554 mln euro do 3,232 mln euro. Oprocentowanie zadłużenia wzrosło z 2185 mln do 4568 mln, a wartość odsetek przed potrąceniem bezpośrednim wyniosła 6310 mln wobec 3650 mln rok wcześniej. W tym ostatnim tomie podkreślono największy wkład jej głównych dzieł, podczas gdy wkład Węglowy i jądrowy Jej zyski spadły o 138 mln z powodu zamknięcia elektrowni i sprzedaży większości energii elektrycznej z elektrowni jądrowych i elektrowni opalanych węglem brunatnym już przed kryzysem energetycznym, chociaż oczekuje się, że do 2023 r. 1.200 mln w wyniku wyższych marż). zysk). Ze swojej strony ciężar podziału Energia wodna, biomasa i gaz potroił się do 2369 milionów; jak obszar Dzikie i słoneczne wiatryktóra wyniosła 827 mln i która po części wzrośnie dzięki Kup firmę Con Edison Clean Energies (pierwszorzędna i szybko rozwijająca się firma zajmująca się energią odnawialną na rynku amerykańskim); Działalność w zakresie morskiej energii wiatrowej była drugim co do wielkości czynnikiem przyczyniającym się do całkowitej EBITDA (1 412 mln); Podaż i handel wniosły 1161 mln.

RWE zrobiło kilka inwestycje Łącznie 4400 milionów gotówki, przede wszystkim w OZE, uruchomiło ponad 30 projektów o mocy 2400 MW) w jedenastu krajach i kupiło Con Edison CEB, czyniąc z niego pierwszą firmę zajmującą się energią odnawialną w Stany Zjednoczone Amerykiprzy jednoczesnym dalszym wzroście rozwoju energii słonecznej w Polska I Królestwo zjednoczony. „Wszystkie nasze wysiłki są ukierunkowane na stworzenie źródła energii neutralnego dla klimatu” — powiedział dyrektor generalny firmy, Marcusa Krebera, ponieważ uważa się ją za międzynarodowy czynnik napędzający transformację energetyczną. Oczywiście nie wolno nam zapominać, że rozbudowała również kopalnię węgla kamiennego znajdującą się w mieście Łuzerat… aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju, biorąc pod uwagę spadek dostaw rosyjskiego gazu z powodu wojny na Ukrainie, i że osiągnęła poziom porozumienia z rządem federalnym Niemiec, który prowadzi Olafa Schulza I z rządem kraju związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii, który zaoferuje wycofanie węgla do 2030 roku.

Patrząc w przyszłość na rok 2023, RWE oczekuje, że skorygowany zysk netto i jego wyniki spadną, podczas gdy odsetki, podatki i amortyzacja wyniosą od 5 800 do 6 400 mln. Pod względem biznesowym największy producent energii w Niemczech szacuje, że utrzyma wysokie poziomy EBITDA w morskiej energetyce wiatrowej; wzrost w dzikich i słonecznych wiatrach; niewielki spadek hydrauliki, biomasy i gazu; Spadł do 300-600 mln w podaży i handlu. „Nasza mocna pozycja finansowa i dobre wyniki sprawiają, że w 2023 r. nadal intensywnie inwestujemy w rozwój RWE. Chcemy również, aby nasi akcjonariusze mieli sprawiedliwy udział w naszym sukcesie, dlatego proponujemy dywidendę w wysokości 1 euro za akcję bieżący rok finansowy 2023” – dodał jej dyrektor ds. finansowych, Michała Muellera.

Równolegle niemiecka firma energetyczna skrytykowała amerykański zakaz importu z chińskiego regionu Xinjiang, gdzie według Financial Times pojawiły się zarzuty łamania praw człowieka. Ponadto RWE ostrzegło, że ograniczenia dotyczące modułów fotowoltaicznych w Azji mogą „znacząco utrudnić plany budowy infrastruktury zielonej energii”, ponieważ już teraz doświadczają „znaczących opóźnień w projektach”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *