Rząd AMLO chce ponownie przedłużyć elastyczną linię kredytową z MFW

Władze meksykańskie rozpoczęły proces składania wniosków o przedłużenie elastycznej linii kredytowej (LCF), która została otwarta od 2009 r. z Międzynarodowy Fundusz Walutowy (Międzynarodowy Fundusz Walutowy) do 30 października gwarantuje bezwarunkowy dostęp do 61 miliardów dolarów.

Jeśli przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami, ósme odnowienie instrumentu, który od 2009 roku stanowił ubezpieczenie od odpływu kapitału i stało się trzecim odnowieniem przez rząd, zostanie zakończone. Andres Manuel Lopez Obrador przed Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Tak jak oczekiwano Ekonomista 14 października ubiegłego roku urzędnicy z Międzynarodowy Fundusz Walutowy Uważają, że Meksyk ma wysokie wymagania dotyczące stabilności finansowej, które musi wykazać każdy kraj aspirujący do uzyskania tych udogodnień finansowych.

Urzędnicy międzynarodowego systemu finansowego potwierdzili również wyspecjalizowaną agencję Bloomberg, że w negocjacjach zakłada się 20% obniżkę dotychczas zakontraktowanego zasięgu. Innymi słowy, Meksyk wznawia strategię, którą miał w 2018 r., aby zmniejszyć wolumen elastyczny limit kredytowy przed anulowaniem.

Po potwierdzeniu tej redukcji rząd meksykański będzie miał ubezpieczoną sumę 59,78 miliarda dolarów, co z kolei pozwoli na obniżenie rocznej prowizji, którą kraj płaci za otwarcie.

Ostatnia wypłata ww. emerytur została dokonana przez Meksyk w tygodniu od 13 do 20 listopada, równowartość 169 mln USD, a przy zmniejszeniu sumy ubezpieczenia zmniejsza się również składka roczna.

ten elastyczny limit kredytowy Gwarantuje otwartą linię dolarów do wykorzystania, gdy pożyczkobiorca zdecyduje i bez żadnych zobowiązań. Tylko pięć krajów na świecie ma tę chorobę: Chile, Kolumbia, Meksyk, Peru i Polska. Tylko Meksyk ma surowe wymagania dotyczące stabilności finansowej, które trzeba utrzymać przez dekadę.

AMLO .remonty

ten elastyczny limit kredytowy Ma on na celu zwiększenie dostępności dolarów banku centralnego, tj. jego międzynarodowych rezerw, ochronę przed nieprzewidzianymi czynnikami zewnętrznymi oraz wzbudzenie zaufania rynku.

przed wejściem AMLO Do rządu władze meksykańskie odnowiły elastyczny limit kredytowy W listopadzie 2017 roku dwuletnia umowa gwarantująca natychmiastowy dostęp, na wniosek Meksyku, do 88 000 mln USD.

W listopadzie 2018 r. zespół ds. transformacji obejmował już urzędników państwowych z AMLO, wynegocjował obniżenie „liczby gwarancyjnej” do 74 miliardów dolarów. Było to pierwsze odnowienie autoryzowane przez Lopeza Obradora.

W listopadzie 2019 r. władze meksykańskie pod przewodnictwem ówczesnego sekretarza skarbu Arturo Herrera Ponadto poprosili o przedłużenie umowy na kolejne dwa lata i obniżenie jej do 61 miliardów dolarów. Były to drugie negocjacje prowadzone przez obecną administrację.

I te, które mają miejsce teraz, które będą trzecim na wniosek rządu Lopeza Obradora.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *