Rząd Boliwii wysyła pomoc ofiarom ulewnych deszczy

Rząd Boliwii wysyła pomoc ofiarom ulewnych deszczy

Sekretarz obrony Edmundo Novello powiedział w instytucjonalnym komunikacie prasowym, że prezydent Luis Arce „poprosił mnie o dostarczenie” pomocy humanitarnej 500 poszkodowanym rodzinom w społeczności Hardman w gminie San Pedro.

Pomoc, wyceniona na nieco ponad 65 000 dolarów, składa się z worków żywności, takich jak cukier, mąka, ryż i makaron, oraz narzędzi pracy, takich jak motyki, siekiery, maczety, ubrania, meble, buty, przybory kuchenne i alkohol. Wśród innych dostaw.

Szef Obrony stwierdził, że udało im się zidentyfikować ponad 14 000 hektarów uszkodzonych w gminie upraw i zapowiedział współpracę na rzecz ich odbudowy.

Oznacza to, że rząd centralny współpracuje z pomocą humanitarną, aby złagodzić potrzeby dotkniętych rodzin w całym kraju.

Według stanu na wczoraj Obrona Cywilna odnotowała 15 zgonów i ponad 10 tysięcy dotkniętych rodzin w 60 gminach sześciu prowincji w wyniku ulewnych deszczy w obecnej porze deszczowej, która potrwa dwa miesiące.

Powodzie zniszczyły też 380 domów, z których 80 całkowicie się zawaliło, około czterech tysięcy hektarów upraw i dotknęły cztery tysiące 648 egzemplarzy różnego rodzaju zwierząt gospodarskich.

W środę komunikat prasowy Departamentu Zarządzania Ryzykiem i Katastrofami rządu Cochabamby poinformował, że przeszukano pięć osób w rzece Espirito Santo w gminie Pogo.

Burmistrz Bogo, Cesar Correa, stwierdził, że ludzie w wieku od 17 do 23 lat zaginęli 25 grudnia, a następnie znaleziono część ciała.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *