Rząd Jemenu wzywa do odpowiedzialnej postawy w celu osiągnięcia pokoju (+ zdjęcia) – Prensa Latina

Rząd Jemenu wzywa do odpowiedzialnej postawy w celu osiągnięcia pokoju (+ zdjęcia) - Prensa Latina

W tym względzie władze Jemenu potwierdziły swoje poparcie dla saudyjskiej inicjatywy zawieszenia broni, oceniając ją jako „jednostkę niepodzielną”.

Stwierdzili, że zawieszenie broni w mieście Ma’rib i reszcie kraju jest „nakazem i żądaniem humanitarnym”, biorąc pod uwagę, że poszanowanie prawa do życia dla wszystkich ludzi jest podstawą i istotą pracy humanitarnej.

W sprawie Marib wyjaśnił, że jest ofiarą „najbardziej ohydnych zbrodni” przeciwko cywilom, ujawniając, że nieregularne siły zbrojne wystrzeliły w czwartek rakiety i drony-pułapki na obiekty cywilne, meczety i więzienia dla kobiet.

Zwrócił uwagę, że otwarcie dróg, zapewnienie obywatelom swobody poruszania się i zniesienie oblężenia miast, zwłaszcza Taiz, leży u podstaw problemów humanitarnych i jest jednym z priorytetów władz.

W oświadczeniu potępiono odmowę milicji Houthi otwarcia lotniska w stolicy Sanaa, chyba że na własnych warunkach, i podkreślono, że rząd „poczynił wystarczające ustępstwa”, aby zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczne podróże.

Podkreślił, że otwarcie przejścia lotniczego jest „pozytywną pozycją” dla dobra obywateli i wykluczył wykorzystanie go jako bazy wojskowej do zabijania Jemeńczyków.

Odnosząc się do portu Hodeidah, oficjalna notatka wyjaśniała, że ​​rząd nie zamknął go, a raczej zawiesił uzgodniony mechanizm po zrabowaniu wszystkich dochodów Huti.

Domagał się również zagwarantowania dochodów i dotarcia do urzędników publicznych po uczciwej cenie dla obywateli.

Rząd Jemenu docenił wszystkie wysiłki podejmowane przez ONZ i wysłanników USA, a także „szczere wysiłki braci w Sułtanacie Omanu”.

Z zadowoleniem przyjął również międzynarodowe wysiłki na rzecz osiągnięcia sprawiedliwego i trwałego pokoju dla narodu jemeńskiego.

Naród arabski jest świadkiem konfliktu zbrojnego od 2015 roku, kiedy to siły Huti doprowadziły do ​​zamachu stanu, który pogrążył kraj w głębokim kryzysie humanitarnym z wysiedleniami setek tysięcy i powszechnym głodem dotykającym prawie 80 procent jego populacji, według Organizacji Narodów Zjednoczonych. .

oda / jcd / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *