Rząd Kolumbii potwierdza, że ​​komisja ds. bezrobocia zawiesiła dialogi – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Według koordynatora stołu dialogowego i doradcy prezydenta Emilio Archili, rząd potwierdził gotowość do dialogu i poszukiwania rozwiązań problemów kraju.

Powiedział jednak, że komisja nalegała, aby rząd podpisał wcześniejszą umowę dotyczącą gwarancji pokojowego protestu, którą osiągnięto 24 maja.

Prezydent Ivan Duque nie podpisał tej wstępnej umowy, która uzależniała podpisanie od zniesienia blokad drogowych w kraju.

Dodał, że komisja złożyła petycję w sprawie dekretu nr 575 z 2021 r. (militaryzacja ośmiu wydziałów i 13 miast), która wymagałaby dodatkowej dyskusji, zanim, jak to było decyzją rządu, możemy przystąpić do analizy wniosków o wydanie pilnych dokumentów. .

Na chwilę obecną komisja nie wydała żadnego oświadczenia, ale prawie we wszystkich komunikatach po spotkaniach ze swoim odpowiednikiem ubolewa nad negatywnym nastawieniem administracji Duque do zabezpieczeń społecznego protestu.

Ten wiec wskazuje, że demonstracje są prawem w Kolumbii, dlatego rząd nie może nadużywać protestów.

28 kwietnia rozpoczął się ogólnokrajowy strajk przeciwko szkodliwej reformie podatkowej, promowanej przez rząd Duques, która doprowadziła do wzrostu podatków od towarów i usług oraz stworzenia nowych podatków.

Protesty trwały tego dnia i doprowadziły do ​​wybuchu społecznego naznaczonego stłumieniem władzy publicznej.

Platforma Grita liczy od tego dnia do 31 maja 3789 przypadków przemocy policyjnej w kontekście pokojowych demonstracji i 1248 ofiar przemocy fizycznej; i 46 morderstw, najprawdopodobniej dokonanych przez mężczyzn w mundurach.

Podobnie rejestruje i dokumentuje 1649 przypadków arbitralnych zatrzymań, 705 brutalnych interwencji policji, 65 ofiar napaści wzroku, 187 przypadków broni palnej i 25 ofiar przemocy seksualnej.

jha / otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *