Rząd Nikaragui prosi USA o zniesienie embarga na Kubę

Agenci aresztują 11 przemytników za transport migrantów w północnym Meksyku
Ta treść została opublikowana 01.10.2022 – 02:47

Managua, 30 września (EFE). – Prezydent Nikaragui Daniel Ortega zwrócił się w piątek do Stanów Zjednoczonych o zniesienie embarga gospodarczego (embarga) wobec Kuby.

Ortega krzyczał podczas uroczystości z okazji 43. rocznicy Policji Narodowej, transmitowanej na stronie internetowej radia i telewizji.

Ten zestaw sankcji gospodarczych, handlowych i finansowych, które rozpoczęły się sześćdziesiąt lat temu i były stopniowo zaostrzane aż do ostatnich 234 działań byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa, jest jedną z przyczyn obecnego kryzysu, przez który przechodzi ten kraj. Według Ortegi.

„Nie było tak brutalnej blokady, jak ta przeciwko Kubie”, powiedział prezydent Sandinistów, który wyraził solidarność ze swoim kubańskim sojusznikiem, Miguelem Diaz-Canelem.

Dla Ortegi Kuba „przeżywa naprawdę ciężkie czasy, blokada została zaostrzona, pojawiły się trudne sytuacje, nawet z huraganem (Ian), który właśnie przeszedł” przez wyspę.

Powiedział: „Kraj jest oblężony, a huragan przechodzi z niszczycielską siłą, powodując zniszczenie, śmierć i wpływ na wszystkich mieszkańców, ponieważ nawet źródła energii i energii zostały wstrząśnięte i dotknięte przez huragan”.

Przepowiedział, że „Kuba znów zwycięży w solidarności narodów świata”.

Zauważył, że „jeśli (amerykańska) blokada zostanie zniesiona, możemy wierzyć, że we władcach Stanów Zjednoczonych jest trochę człowieczeństwa”.

Według Kuby tylko w pierwszych czternastu miesiącach rządów obecnego prezydenta USA Joe Bidena koszt embarga wyniósł 6 364 mln dolarów.

W swoim przemówieniu szef policji zatwierdził swoją „lojalność i posłuszeństwo wobec naczelnego dowództwa” policji krajowej, na czele której stanął Ortega i jego żona, wiceprezydent Rosario Murillo. EFE

lpf / amd

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.