Rząd poinformował, że 72 osoby miały na Kubie wariant Omicron

Rząd poinformował, że 72 osoby miały na Kubie wariant Omicron

ten rząd kubański poinformował, że 72 osoby na wyspie zostały zarażone wariantem Omicron Korona wirus Ponieważ pierwszy przypadek został zgłoszony pod koniec listopada ubiegłego roku.

„Od 29 listopada do 25 grudnia podczas sekwencjonowania próbek PCR przeprowadzonego przez Instytut Medycyny Tropikalnej im. Pedro Kourí zidentyfikowano 72 osoby tego typu w 12 prowincjach” – donosi we czwartek na Facebooku. Profil Minister Zdrowia Publicznego, José Angel Portal Miranda.

Podobnie, jak twierdzi, „większość z nich to przypadki importowane, chociaż pacjenci, którzy wyniknęli z ich kontaktu, zostali już zdiagnozowani”.

Właściciel dodaje również w swojej sieci społecznościowej, że „w kontekście globalnym niestety trendem jest wzrost infekcji, a wariant omikronowy, sklasyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia jako „zmienna niepokojąca”, rozprzestrzenił się na 110 krajów na całym świecie. kontynenty”.

Ostrzega również, że „konieczne jest wzmocnienie środków ochrony kraju”, po punkcie zwrotnym, którego doświadczyła epidemia w zeszłym tygodniu na wyspie, „w której zdiagnozowano pacjentów, co oznacza 163 więcej pacjentów niż w poprzednim siedem dni.”

Witryna Portal Miranda potwierdziła również, że „w dziewięciu prowincjach wzrosła liczba w porównaniu z poprzednim tygodniem: Hawana w wieku 119 lat; Ciego de vila w wieku 33 lat; Pinar del Rio w wieku 26 lat; Matanzas w wieku 18 lat; Artemis w wieku 14 lat; Mayabeque w wieku 11 lat; Cienfuegos w wieku 9 lat ; Guantanamo Bay na szóstym; i camagüey na 5″.

Zauważył, że największa liczba potwierdzonych przypadków dotyczy Hawany (26,4% przy 167 przypadkach); Holguin (12,7% z 80 przypadkami); Camagüey (9,8% z 62 przypadkami); Ciego de Ávila (9,7% z 61 przypadkami); Matanzas (9% z 57 przypadkami); oraz prywatna gmina Isla de la Juventud (7,3% z 46 przypadkami). 74,8% nowych przypadków koncentruje się w tych sześciu regionach.

„Ten scenariusz nieuchronnie doprowadził do wzrostu liczby aktywnych spraw: pod koniec ubiegłego tygodnia było 488 spraw, czyli o 130 więcej niż w poprzednim przypadku” – powiedział urzędnik państwowy.

Dodał: „Chociaż w bieżącym miesiącu istnieją dowody na spadek liczby potwierdzonych – w porównaniu z listopadem – nie stanowi to żadnego powodu, aby nam ufać. Wirus wciąż jest z nami, a zachowanie epidemii w zeszłym tygodniu jest to dobry przykład”.

Wyjaśnił, że biorąc pod uwagę wzrost, który nastąpił w podróżach międzynarodowych od 15 listopada, a także dużą siłę wdrożenia tej nowej alternatywy, Zmieniono międzynarodowe procedury kontroli zdrowia na wyspie i przyjęto inne środki o charakterze ogólnym, które wejdą w życie 5 stycznia przyszłego roku..

To samo wydarzyło się w środę, zanim Micron rozwinął się i liczba przypadków Covid-19 wzrosła, Wszyscy mieszkańcy wyspy, którzy mogą zostać zaszczepieni w styczniu, otrzymają dawkę przypominającą Z lokalnie produkowanymi szczepionkami, takimi jak Abdullah, Sopirana 02 lub Sopirana Plus.

Według danych Ministerstwa Zdrowia Kuby, pod koniec 28 grudnia na Kubie zastosowano 30 274 ​​009 dawek szczepionek, które podano 9 643 835 osobom, które ukończyły już swój harmonogram szczepień. Liczba reprezentująca 91,3% populacji wyspy, którą można zaszczepić.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.