Rząd prowadzi whipalazo w Boliwii w Dniu Dekolonizacji – Prensa Latina

Rząd prowadzi whipalazo w Boliwii w Dniu Dekolonizacji - Prensa Latina

Filmy o przybyciu Arce do centrum „whipalazo” na placu San Sebastian w La Ligta, gdzie odbędzie się centralne wydarzenie, a także o obecności Chuquihuanca w mieście Oruro, którego mieszkańcy demonstrują w obronie narodowej symbol niedawno obrażony przez przysięgę.

Poinformowano również, że minister zdrowia i sportu Jason Oza brał udział w masowym wiecu organizacji społecznych w prowincji Chuquisaca, podczas gdy inni przedstawiciele rządu w kilku miastach prowadzą mobilizację na rzecz odrzucenia rasizmu, dyskryminacji i przemocy w Boliwii.

Lider rządzącego ruchu socjalistycznego, Evo Morales, powiedział na swoim osobistym koncie na Twitterze, że 12 października (1492) „jest dniem podboju, a nie nadejścia jakiejkolwiek cywilizacji”.

Wskazał, że data ta reprezentuje sojusz między monarchią a Kościołem katolickim, „który narzuca ekonomiczne stosunki wyzysku, stosunki zależności politycznej i stosunki kulturowego ucisku”.

W tym dniu pierwotnego oporu Morales podkreślił, że Boliwia zastąpiła państwo kolonialne państwem wielonarodowym.

mgt / dla / gdc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *