Rząd przyznaje i zgadza się traktować swój dekret gospodarczy jako prawo mające przyciągnąć PP

W czwartek rząd czeka jedno z najważniejszych głosów: ratyfikacja przez parlament królewskiego dekretu gospodarczego w związku ze skutkami wojny. Nerwowy tak, że rząd zmieniono pod koniec środy obsługę królewskiego zakonu, Według źródeł rządowych. Od bycia zamkniętym pakietem, zgodnie z obietnicą, staniesz się Przetwarzaj jako rachunek.

To będzie oznaczać, że Niektóre wkłady z bloków parlamentarnych mogą być uwzględnione, co otwiera drzwi do włączenia środków Partii Ludowej, która wzywała do zmiany procedur legislacyjnych. Tak, jest to warunek, który jest wciąż niewystarczający, aby zatwierdzić czwartkową popularność w Kongresie.

Skontaktuj się z PP

Traktowanie go jako prawa, a nie królewskiego dekretu, było tylko jednym z warunków, jakie PP skierowała do La Moncloa. Chociaż wczesnym wtorkowym popołudniem rząd przyznał, że nie przeanalizował jeszcze propozycji gospodarczej Partii Ludowej Alberto Nunez Figo Wysłany do Moncloa w zeszły piątek. Wyjaśnił to Minister Finansów, Maria Jezus Monteiro Do Dyrektora Finansowego PP, Johnie Odważny, W rozmowie telefonicznej, która miała miejsce we wtorek po południu.

W tym wezwaniu cel Montero miał prosić Partię Ludową o poparcie dla uchwalenia dekretu królewskiego z mocą ustawy rządu Aby odpowiedzieć na skutki wojny na Ukrainie. Wszystko to po tym, jak separatystyczni partnerzy władzy wykonawczej, przedstawiciele Komisji Sprawiedliwości i Pojednania, zakwestionowali ich akceptację dla tego środka.

Ale PP nie jest gotowy do wydawania „czeków in blanco”. Po tym apelu wiceminister gospodarki Vigo, Juan Bravo, został przeniesiony do Montero listem woli PP, aby „poszukać miejsc spotkań w tym konstruktywnym i opartym na współpracy duchu”. W tym celu poprosili „w zamian za ułatwienie zatwierdzenia dekretu”, aby potraktować „tekst jako projekt ustawy, do którego egzekutywa jest zobowiązana na piśmie w tym okresie posiedzeń, i uwzględnić cztery istotne aspekty, które ustanawiają PP w celu rozwiązania problemu gospodarczego stojącego przed krajem: obniżenie podatków od średnich dochodów ​Obniżenie podatku od towarów i usług od energii elektrycznej zgodnie z przepisami wspólnotowymi, efektywne zarządzanie funduszami europejskimi oraz ograniczenie biurokratycznych i politycznych wydatków obecnego rząd.

I ogłosili z Partii Ludowej: „Ten projekt ustawy będzie miał poparcie Partii Ludowej, jeśli będzie zawierał te cztery środki”, chociaż rząd będzie zadowolony z wstrzymania się ludzi od wdrożenia tego środka.

list-juan-bravo-montero27042022-01.jpg
list-juan-bravo-montero27042022-02.jpg

Wiadomość Montero

Po orędziu Bravo Maria Jesus Montero również odpowiedziała przesłaniem. Szef skarbu podkreślił w nim dążenie rządu do traktowania dekretu królewskiego jako ustawy jako ustawy, dodając, że „istnieje przekonanie, że porozumienie między dwiema formacjami politycznymi w sprawie elementów jądrowych mających wpływ na obywateli będzie skutecznym sposobem działania. Polityka.”

monterojuan-bravo-letter-27042022-01.jpg
monterojuan-bravo-letter-27042022-02.jpg

Sanchez odwołuje podróż

Zanim te wiadomości zostały wysłane, nerwy prezydenta już się opanowały, Pedro Sanchezto anulowane Zaplanował podróż do Mołdawii i Polski. Dyrektor naczelny chce być obecny na debacie i kolejnym głosowaniu w czwartek. Każdy głos ma znaczenie La Moncloa chce monitorować cały proces.

Pierwotnym pomysłem był wyjazd w czwartek w południe do Kiszyniowa, gdzie przybędzie o 16:00 czasu lokalnego. Po spotkaniu z premierem odwiedzi ośrodek dla uchodźców na Ukrainie i pokaże swoje poparcie dla aspiracji proeuropejskiego rządu Mołdawii.

Po Kiszyniowie Sanchez planował pojechać do Polski, przenocować w Warszawie i z samego rana spotkać się z premierem Mateusz Moraveki, przez partnera Vox. Wszystko to zostało odłożone do odwołania, w nadziei, że kolejna okazja będzie bardziej odpowiednia i mniej napięta na szczeblu krajowym.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.