Rząd Włoch w kryzysie – prawica wzywa do nowych wyborów

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Giorgia Meloni, lider włoskiej ekstremistycznej partii Bractwo, w piątek, w środku obecnego kryzysu w koalicji rządowej, do której nie należy, zażądał, aby wybory parlamentarne zaplanowane na maj 2023 r. odbyły się najwcześniej. możliwy.

„Dość bitew i gier pałacowych na skórze Włoch i Włochów: miej odwagę i godność, by zaprezentować się obywatelom” – powiedział Meloni w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Ruch Pięciu Gwiazd (M5S), który ma duże znaczenie we wspomnianej koalicji, wstrzymał się w miniony czwartek w Senacie od dekretu pomocowego o wartości 24 mld euro, uznając go za niewystarczający.

Draghi ostatecznie uzyskał inicjatywę zatwierdzoną 172 głosami za i 39 przeciw, ale bez poparcia 61 senatorów z M5S, który zwołał posiedzenie gabinetu, po którym złożył rezygnację prezydentowi Sergio Mattarelli, który ją odrzucił.

Analitycy szacują, że scenariusz polityczny jest bardzo złożony, przewidując możliwość rozwiązania sojuszu Pentastar z Partią Demokratyczną (PD) z powodu poparcia tej ostatniej dla premiera.

Ewentualny rozłam między siłami centrolewicy będzie sprzyjał włoskiej prawicy, która jest reprezentowana w koalicji rządzącej Forza Italia i La Liga, do której dołączyła FdI, która w ostatnich miesiącach wzmocniła swoją bazę wyborczą.

Sondaże opinii publicznej przeprowadzone w zeszłym miesiącu, cytowane przez Corriere della Sera, La Repubblica i inne media, stawiają FdI jako kandydata do wygrania następnych wyborów z od 22 do 24 procent głosów, podczas gdy PD dodaje od 21 do 23 centa w większości z tych badań.

Liga zajmuje trzecie miejsce z 15% poparciem, podczas gdy Forza Italia osiąga od 7 do 10%, co stawia tę ostatnią grupę polityczną na tym samym poziomie co M5S.

I wygląda na to, że inne składy przegrywają, podobnie jak w przypadku Más Italia, o 5,0%. Sojusz Włoskiej Lewicy i Zielonych (4,0), Włochy FIFA (3,0), plus Artykuł 1 i Italexit, oba z akceptacją 2,0 procent

Według tych danych koalicja trzech prawicowych partii teoretycznie uzyskałaby nawet 50 proc. poparcia wśród wyborców, gdyby dziś odbyły się wybory, podczas gdy centrolewica ledwie dodałaby 30 proc.

pamięć / ort

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.