Rząd Włoch wprowadza ustawę budżetową w parlamencie

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

W wypowiedziach opublikowanych w środę przez gazetę Il Riformista marszałek powiedział, że większość parlamentarna, złożona z przedstawicieli skrajnie prawicowej koalicji rządowej, opowiedziała się za ograniczeniem liczby poprawek do tej ustawy.

Dyskusje posłów nad tym projektem mają rozpocząć się 2 grudnia od wystąpienia ministra gospodarki Giancarlo Giorgettiego, który wystąpi przed mieszanymi komisjami budżetowymi.

Termin składania poprawek do Izby upłynął 7 grudnia o godzinie 16:30 czasu lokalnego, z terminem 11 dnia tego miesiąca.

Źródło wskazało, że tekst ma trafić do Senatu około 20 grudnia, pod warunkiem, że jego rozpatrywanie rozpocznie się na tym forum tydzień później, tak aby ustawa została zatwierdzona przed końcem roku.

A szefowa rządu tego kraju Giorgia Meloni powiedziała 22 listopada, po zatwierdzeniu projektu przez Radę Ministrów: „Postąpiliśmy słusznie bez szukania konsensusu” i dodała: „Przygotowaliśmy projekt ustawy budżetowej, ponieważ nie ogranicza się do pracy księgowej, ale raczej podejmuje decyzje”.

Premier, lider ekstremistycznej partii Braterstwo we Włoszech (FdI), stwierdził, że państwo nie może sponsorować obywateli w wieku od 18 do 60 lat, dlatego będzie „ograniczać dochody obywateli od końca 2023, dla tych, którzy mogą pracować lub za granicą.”

Budżety te zostały określone w oficjalnym oświadczeniu jako ostrożne, biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą.

Obejmuje przydział 21 miliardów euro na przeciwdziałanie wzrostowi cen energii, który dotyka ludność, a zwłaszcza przedsiębiorstwa, z których wiele może zbankrutować, jeśli nie otrzyma tej pomocy.

Planuje się między innymi utworzenie funduszu o wartości 500 mln euro, który będzie wspierał osoby o niskich dochodach kwotą do 15 000 euro rocznie na zakup artykułów pierwszej potrzeby, którymi zarządzają gminy.

Według standardów eksperckich, po zatwierdzeniu tych budżetów deficyt PKB w przyszłym roku wzrośnie do 4,5 proc., co przekroczy oczekiwane we wrześniu br. 3,4 proc.

wiersz / ort

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.