Rzecznik wskazuje, że francuski rząd nie wycofa się z reformy systemu emerytalnego

Ateny

Mimo masowych protestów i niepokojów we Francji, rząd nie wycofa się z reformy emerytalnej – twierdzi Olivier Ferrand, rzecznik administracji prezydenta Emmanuela Macrona.

Ferran powiedział w wywiadzie opublikowanym przez tygodnik „Le Journal de Dimanche”, że Rada Konstytucyjna ma zatwierdzić nowe prawo w ciągu dwóch tygodni.

Dodał, że stanowisko rządu jest jasne i sam Macron je przekazał.

Powiedział jednak, że rząd nadal jest skłonny wysłuchać obaw związków zawodowych dotyczących planu, który podniósłby wiek emerytalny z 62 do 64 lat i wymagał co najmniej 43 lat pracy, aby kwalifikować się do pełnej emerytury.

„Wiek emerytalny będzie wynosił 64 lata, ale w wielu innych sprawach jesteśmy gotowi do współpracy ze związkami” – powiedział rzecznik.

Odnosząc się do protestów w kraju, Veran powiedział, że rząd jest świadomy tego, że ludzie muszą zostać wysłuchani, ale utrzymuje, że przemoc nie może i nie będzie tolerowana.

„Większość protestujących to związkowcy lub zwykli ludzie korzystający z prawa do protestu, ale są też tacy, którzy chcą siać niezgodę w kraju” – powiedział urzędnik.

Dodał, że rządowi zależy na tym, by przemoc nie stała się centralnym elementem protestów.

„Z tego powodu wzywam wszystkie siły polityczne do podkreślenia, że ​​w społeczeństwie nie ma miejsca na przemoc” – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Protesty przeciwko francuskiej reformie emerytalnej przeradzają się w gwałtowne protesty w Paryżu, Bordeaux i Lyonie

Rząd francuski skorzystał w zeszłym tygodniu ze specjalnych uprawnień konstytucyjnych, aby zrealizować kontrowersyjny plan bez głosowania parlamentarnego, co skłoniło partie opozycyjne, którym nie udało się obalić tego środka, do złożenia wniosków o wotum nieufności.

Decyzja o pominięciu parlamentu podyktowana była obawami, że posłowie mogą zablokować reformy, ponieważ rząd nie ma większości bezwzględnej.

* Aisha Sandoval Alaguna przyczyniła się do powstania tej notatki.

Witryna Agencji Anadolu zawiera tylko część wiadomości prezentowanych subskrybentom w systemie AA News Broadcasting System (HAS) w formie podsumowania.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *