Są to kary, jakie może spotkać firma lub niezależny właściciel firmy z przestarzałym oprogramowaniem do rozliczeń

Jednym z godnych uwagi działań podjętych przez Skarb Państwa w celu zmniejszenia obciążenia oszustwami podatkowymi było zakazanie oprogramowania podwójnego zastosowania. Są to programy rozliczeniowe, które za pomocą różnych technik umożliwiają ukrywanie dochodów ze skarbca. W tym celu oprogramowanie do fakturowania musi być certyfikowane przez agencję podatkową, aby spełniało szereg standardów zapewniających integralność, zachowanie, identyfikowalność i niezmienność zapisów transakcji. A jeśli mamy stare programy lub takie Niezastosowanie się do tego certyfikatu może ukarać firmę lub niezależnego pracodawcę, jeśli oprogramowanie nie jest aktualne.

Zabawne jest to, że wydaje się, że do tej pory Ministerstwo Finansów przymykało oko na te programy, które nie były wyraźnie zabronione? Prawda jest taka, że ​​może… Oszustwa podatkowe z tego powodu mogą wynosić około 200 000 milionów euro, co dla skarbu państwa oznacza zaprzestanie pobierania 60 tys.

Jakie są przyczyny kar, które mogą na nas zostać nałożone?

Firma lub osoba samozatrudniona z programem tego typu może zostać ukarana 1000 euro tylko po to, żeby to zdobyćNie trzeba nawet udowadniać, że w ogóle go używali. Oznacza to, że załóżmy, że biznesowy POS, który pochodzi z przelewu, to stare oprogramowanie księgowe, które nie zostało anulowane z jakiegokolwiek powodu i nie jest zgodne z certyfikatem skarbowym. W pracy wykorzystano nowszy, niż spełniający ten certyfikat. Kara będzie miała zastosowanie w równym stopniu.

Posiadanie przestarzałego oprogramowania rozliczeniowego w naszych systemach może być bardzo kosztowne

Weźmy przypadek programu pay-per-use, który opracowali, postawmy sprawę w Polsce i zatrudniliśmy go, bo jest bardzo ekonomiczny. Jeśli nie jest zatwierdzony przez IRS i używamy go, 5grzywna w wysokości 0.000 euro za każdy rok, w którym go wykorzystaliśmy. Kwota wystarczająca do sprawdzenia, czy nasz program spełnia ten certyfikat i obejmujemy go.

Jeszcze poważniejszy byłby przypadek, w którym wydaje się, że od tamtej pory służy do ukrywania dochodów ze skarbca Kara wyniesie do 150 000 euro za każdy rok jej wykorzystania oszukańczy. Są to wystarczająco duże kwoty, aby podważyć rentowność przedsiębiorstwa, jeśli ukrywają dochody w skarbcu.

Wreszcie Producenci, sprzedawcy lub dystrybutorzy oprogramowania Księgowi, którzy nie posiadają nowego certyfikatu Ministerstwa Finansów, zostaną ukarani karą w wysokości 150 000 euro za każdy rok ich produkcji, sprzedaży lub dystrybucji.

podwójne oszustwo

Faktem jest, że problem z tymi programami polega na tym, że popełniane są również podwójne oszustwa. Z jednej strony deklaruje się mniejszy dochód niż faktycznie uzyskany, a z drugiej strony VAT naliczony od klientów nie jest następnie deklarowany.

Problem podziemnej gospodarki nie płaci gotówką więcej niż 1000 euro, ale sprzedaje bez wystawiania faktury

Oznacza to, że nie tylko skarb nie jest opłacany, ale także VAT jest naliczany od klienta, on działa jako inkasent, potem nie wchodzi. Innymi słowy, jeśli klient zapłaci 100 euro za produkt lub usługę, która nie zostanie później ogłoszona, 21 euro trafi bezpośrednio do kasy firmy.

Prawdą jest Zobaczymy, jak rozwijają się kampanie Aby uniknąć tego typu programów. Widzieliśmy już w przypadku innych podobnych firm, że Skarb Państwa zazwyczaj stosuje podstawowe informacje z komunikatami, które sprawiają, że wiele firm nadrabia zaległości, i kolejną typową sekundą, szukając uwagi, sprawdzając dobrze znane firmy, które służą, które inni zauważają.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *